Koronawirus

6 tysięcy przyłbic ochronnych dla służby zdrowia dzięki wsparciu Avivy

Aviva sfinansuje zakup 10 nowych drukarek 3D oraz materiałów umożliwiających produkcję 6 tysięcy przyłbic ochronnych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W najbliższych tygodniach przyłbice trafią do pracowników służby zdrowia.

Wydział Fizyki UW rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, wykorzystując drukarki 3D dostępne w pracowni Makerspace@UW. Pracują przy tym wolontariusze – studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Fizyki. Wyprodukowali już 1 tysiąc przyłbic. Produkcję finansował do tej pory Wydział Fizyki i darczyńcy indywidualni. Przyłbice otrzymuje na bieżąco personel medyczny i ratownicy zajmujący się chorymi na COVID-19.

Wydział Fizyki UW otrzymuje wsparcie za pośrednictwem Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wspieramy szlachetną inicjatywę Wydziału Fizyki UW, zwiększamy ich „moce przerobowe”. Nasi bohaterowie – lekarze, pielęgniarki, ratownicy – otrzymają dzięki temu w najbliższym czasie 6 tysięcy przyłbic, aby mogli bezpieczniej przewozić i leczyć pacjentów. To kolejny etap naszego zaangażowania w walce z epidemią – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

Wykorzystanie możliwości technicznych Wydziału Fizyki UW zaproponował dr Radek Łapkiewicz, który zainspirował się akcją wykorzystania drukarek 3D zainicjowaną w intrenecie. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę, umiejętności oraz zasoby pracowni Makerspace@UW, aby pomóc ludziom działającym na pierwszej linii frontu walki z pandemią COVID-19. W tym działaniu bardzo ważne jest wsparcie finansowe, umożliwiające zakup materiałów, ale też pokrycie kosztów serwisu oraz zakupu drukarek 3D i innego sprzętu potrzebnego do produkcji środków ochrony, w szczególności przyłbic. Wsparcie Avivy jest dla nas bardzo, bardzo cenne! – mówi prof. Andrzej Wysmołek, koordynator akcji na Wydziale Fizyki UW.

Współpraca z Wydziałem Fizyki UW to kolejna inicjatywa Avivy w walce z epidemią.

Grupa Aviva wspiera równolegle Polski Czerwony Krzyż. Firma sfinansowała zakup środków ochronnych dla 5 tysięcy opiekunek PCK, które w całym kraju zajmują się 16 tysiącami seniorów – samotnych i przewlekle chorych. Umożliwiła też pilny zakup do magazynu PCK dodatkowego sprzętu wspierającego służbę zdrowia. Zaangażowała też swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych i sympatyków do udziału w zbiórce online na rzecz PCK na stronie www.todlamniewazne.pl.

W najbliższym czasie Aviva przekaże PCK kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.

Aviva zapewnia też mobilność pracownikom służby zdrowia zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19, którzy ubezpieczyli w firmie swoje samochody. W razie awarii korzystają z najszerszego zakresu usług assistance, a w razie stłuczki czy wypadku – z priorytetowej likwidacji szkody i wszelkiej pomocy przy organizacji auta zastępczego oraz holowania pojazdu po zdarzeniu.

Obau.pl

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Obau.pl

Recent Posts

Czy możliwe jest ubezpieczenie samochodu od gradu? 

Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Niestety gradobicie może doprowadzić…

2 dni ago

Szkoda z własnej winy a ubezpieczenie AC 

Nawet doświadczeni kierowcy mogą spowodować kolizję lub wypadek. Jak wiadomo z ubezpieczenia OC odszkodowanie otrzymają…

2 dni ago

Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie? 

Dosyć często można spotkać się z pytaniem odnośnie tego, czy można mieć dwa ubezpieczenia grupowe lub…

2 dni ago

Holowanie za granicą w ramach ubezpieczenia 

Holowanie samochodu za granicą może wiązać się ze sporym wydatkiem. Jednak możemy uniknąć tego kosztu,…

2 dni ago

Jak zweryfikować ważność polisy OC? 

Jak wiadomo za brak ciągłości w obowiązkowym ubezpieczeniu OC możemy zapłacić karę. Co zatem zrobić,…

2 dni ago

Czy prewencja wpływa na składki ubezpieczeniowe? 

Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mają wpływ na naszą przyszłość. Czy jednak możemy zrobić coś,…

2 dni ago