AIG (instytucja przygotowująca firmy, zarządy i menadżerów ryzyka na to co nowe i w dużej mierze nieprzewidywalne), zidentyfikowała główne, narastające typy zagrożeń i trendów w zakresie ryzyka. Jednym z nich jest koncentracja kapitału wokół strategicznych inwestycji o znaczeniu regionalnym. Z uwagi na wartość tych operacji oraz ich znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej.
Aktywność inwestycyjna świadczy o potencjale polskich przedsiębiorstw, które stają się aktywnymi uczestnikami systemu międzynarodowego obrotu kapitałami inwestycyjnymi. Jak widać wraz z postępującą globalizacją, polskie inwestycje infrastrukturalne w dziedzinie transportu, logistyki, przetwarzania danych, telekomunikacji i produkcji coraz częściej mają znaczenie regionalne lub ponadnarodowe.
Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines, East Zone EMEA Global Specialty AIG: „W celu utrzymania dynamiki rozwoju kluczowych inwestycji ponadnarodowych, jak również prowadzenia skutecznej rywalizacji z europejską konkurencją, polskie przedsiębiorstwa poszukują nie tylko nowych źródeł finansowania czy zaopatrzenia w surowce, ale również dostępu do zasobów strategicznych oraz specjalistycznej, dedykowanej ochrony ubezpieczeniowej. W dzisiejszych czasach jest ona integralnym składnikiem międzynarodowej działalności i znacząco ogranicza ryzyka związane z koncentracją kapitału wokół strategicznych inwestycji, bez względu na miejsce ich realizacji”.
Z uwagi na wartość inwestycji ponadregionalnych oraz ich strategiczne znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej, opartej o wieloletnie doświadczenie, dostęp do globalnych danych, synergie globalnych rozwiązań z lokalnym know-how, globalną sieć placówek własnych oraz powiązań partnerskich.
Paweł Holnicki-Szulc zauważa, że na obecnym etapie rozwoju polskiej gospodarki wspieranie polskich inwestycji zagranicznych urasta do rangi jednego z kluczowych wyzwań nie tylko dla firm, ale także dla całej polityki gospodarczej. „ Wśród rozwiązań ubezpieczeniowych dedykowanych dla inwestycji zagranicznych znajdziemy m.in. dedykowane programy międzynarodowe w zakresie ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej lub ryzyk finansowych, ubezpieczenia związane z transportem międzynarodowym oraz międzynarodowym obrotem towarowym, ochronę dla realizowanych projektów budowlanych, inwestycji bezpośrednich, w tym transakcji typu M&A. Ubezpieczamy lub reasekurujemy inwestycje, oferując jedną z najwyższych dostępnych na polskim rynku pojemności, która obecnie sięga 2,5 mld dolarów dla ubezpieczenia mienia lub 100 mln dolarów dla ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Oferujemy je samodzielnie, na miejscu, w Polsce” dodaje Holnicki-Szulc.
Źródło: www.aig.pl www.gu.com.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…