AIG (instytucja przygotowująca firmy, zarządy i menadżerów ryzyka na to co nowe i w dużej mierze nieprzewidywalne), zidentyfikowała główne, narastające typy zagrożeń i trendów w zakresie ryzyka. Jednym z nich jest koncentracja kapitału wokół strategicznych inwestycji o znaczeniu regionalnym. Z uwagi na wartość tych operacji oraz ich znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej.
Aktywność inwestycyjna świadczy o potencjale polskich przedsiębiorstw, które stają się aktywnymi uczestnikami systemu międzynarodowego obrotu kapitałami inwestycyjnymi. Jak widać wraz z postępującą globalizacją, polskie inwestycje infrastrukturalne w dziedzinie transportu, logistyki, przetwarzania danych, telekomunikacji i produkcji coraz częściej mają znaczenie regionalne lub ponadnarodowe.
Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines, East Zone EMEA Global Specialty AIG: „W celu utrzymania dynamiki rozwoju kluczowych inwestycji ponadnarodowych, jak również prowadzenia skutecznej rywalizacji z europejską konkurencją, polskie przedsiębiorstwa poszukują nie tylko nowych źródeł finansowania czy zaopatrzenia w surowce, ale również dostępu do zasobów strategicznych oraz specjalistycznej, dedykowanej ochrony ubezpieczeniowej. W dzisiejszych czasach jest ona integralnym składnikiem międzynarodowej działalności i znacząco ogranicza ryzyka związane z koncentracją kapitału wokół strategicznych inwestycji, bez względu na miejsce ich realizacji”.
Z uwagi na wartość inwestycji ponadregionalnych oraz ich strategiczne znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej, opartej o wieloletnie doświadczenie, dostęp do globalnych danych, synergie globalnych rozwiązań z lokalnym know-how, globalną sieć placówek własnych oraz powiązań partnerskich.
Paweł Holnicki-Szulc zauważa, że na obecnym etapie rozwoju polskiej gospodarki wspieranie polskich inwestycji zagranicznych urasta do rangi jednego z kluczowych wyzwań nie tylko dla firm, ale także dla całej polityki gospodarczej. „ Wśród rozwiązań ubezpieczeniowych dedykowanych dla inwestycji zagranicznych znajdziemy m.in. dedykowane programy międzynarodowe w zakresie ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej lub ryzyk finansowych, ubezpieczenia związane z transportem międzynarodowym oraz międzynarodowym obrotem towarowym, ochronę dla realizowanych projektów budowlanych, inwestycji bezpośrednich, w tym transakcji typu M&A. Ubezpieczamy lub reasekurujemy inwestycje, oferując jedną z najwyższych dostępnych na polskim rynku pojemności, która obecnie sięga 2,5 mld dolarów dla ubezpieczenia mienia lub 100 mln dolarów dla ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Oferujemy je samodzielnie, na miejscu, w Polsce” dodaje Holnicki-Szulc.
Źródło: www.aig.pl www.gu.com.pl
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…