AIG (instytucja przygotowująca firmy, zarządy i menadżerów ryzyka na to co nowe i w dużej mierze nieprzewidywalne), zidentyfikowała główne, narastające typy zagrożeń i trendów w zakresie ryzyka. Jednym z nich jest koncentracja kapitału wokół strategicznych inwestycji o znaczeniu regionalnym. Z uwagi na wartość tych operacji oraz ich znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej.
Aktywność inwestycyjna świadczy o potencjale polskich przedsiębiorstw, które stają się aktywnymi uczestnikami systemu międzynarodowego obrotu kapitałami inwestycyjnymi. Jak widać wraz z postępującą globalizacją, polskie inwestycje infrastrukturalne w dziedzinie transportu, logistyki, przetwarzania danych, telekomunikacji i produkcji coraz częściej mają znaczenie regionalne lub ponadnarodowe.
Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor działu Specialty Lines, East Zone EMEA Global Specialty AIG: „W celu utrzymania dynamiki rozwoju kluczowych inwestycji ponadnarodowych, jak również prowadzenia skutecznej rywalizacji z europejską konkurencją, polskie przedsiębiorstwa poszukują nie tylko nowych źródeł finansowania czy zaopatrzenia w surowce, ale również dostępu do zasobów strategicznych oraz specjalistycznej, dedykowanej ochrony ubezpieczeniowej. W dzisiejszych czasach jest ona integralnym składnikiem międzynarodowej działalności i znacząco ogranicza ryzyka związane z koncentracją kapitału wokół strategicznych inwestycji, bez względu na miejsce ich realizacji”.
Z uwagi na wartość inwestycji ponadregionalnych oraz ich strategiczne znaczenie wymagają one szczególnej ochrony ubezpieczeniowej, opartej o wieloletnie doświadczenie, dostęp do globalnych danych, synergie globalnych rozwiązań z lokalnym know-how, globalną sieć placówek własnych oraz powiązań partnerskich.
Paweł Holnicki-Szulc zauważa, że na obecnym etapie rozwoju polskiej gospodarki wspieranie polskich inwestycji zagranicznych urasta do rangi jednego z kluczowych wyzwań nie tylko dla firm, ale także dla całej polityki gospodarczej. „ Wśród rozwiązań ubezpieczeniowych dedykowanych dla inwestycji zagranicznych znajdziemy m.in. dedykowane programy międzynarodowe w zakresie ubezpieczenia mienia, odpowiedzialności cywilnej lub ryzyk finansowych, ubezpieczenia związane z transportem międzynarodowym oraz międzynarodowym obrotem towarowym, ochronę dla realizowanych projektów budowlanych, inwestycji bezpośrednich, w tym transakcji typu M&A. Ubezpieczamy lub reasekurujemy inwestycje, oferując jedną z najwyższych dostępnych na polskim rynku pojemności, która obecnie sięga 2,5 mld dolarów dla ubezpieczenia mienia lub 100 mln dolarów dla ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. Oferujemy je samodzielnie, na miejscu, w Polsce” dodaje Holnicki-Szulc.
Źródło: www.aig.pl www.gu.com.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…