Aktualności

Aviva: Rusza druga edycja akcji „Wiem czym oddycham”

W poniedziałek 1 października Aviva rozpoczęła drugą edycję kampanii społeczno-edukacyjnej pod nazwą „Wiem, czym oddycham”. Celem akcji jest promocja nie tylko w zakresie monitorowania jakości powietrza, ale również profilaktyki badań płuc.

 
Ubezpieczyciel jako partner strategiczny Dni Spirometrii 2018 wspiera także darmowe badania płuc prowadzone w 236 placówkach medycznych w całej Polsce w dniach 1-6 października. Dzięki konkursowi Fundacji Aviva ogólnopolska sieć zewnętrznych czujników smogu firmy Airly powiększy się o kolejnych 100 urządzeń.
 

„Wszyscy oddychamy powietrzem zanieczyszczonym przez smog, spaliny, dym tytoniowy

 
Dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, lider akcji „Dni Spirometrii”, wyjaśnia: „Do wykonania spirometrii zachęcamy każdego, bo wszyscy oddychamy powietrzem zanieczyszczonym przez smog, spaliny, dym tytoniowy. W Polsce na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc cierpi ponad 6 milionów pacjentów, a tylko połowa wie o swojej chorobie. Badanie spirometryczne pomaga postawić odpowiednie rozpoznanie, zanim wystąpią nieodwracalne powikłania. W przypadku wykrycia zaburzeń przepływu powietrza przez układ oddechowy pacjent otrzyma list do swojego lekarza z prośbą o pogłębienie diagnostyki. Tegoroczne Dni Spirometrii poświęcamy szczególnie wpływowi zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Stąd nasza współpraca z Avivą, która prowadzi ciekawą kampanię edukacyjną na temat szkodliwości smogu „Wiem, czym oddycham”.
 

Fundacja Aviva zwiększy o kolejne 100 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza

 
W kolejnej – drugiej edycji akcji na rzecz promowania czystości powietrza, Fundacja Aviva zwiększy o kolejne 100 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w sieci firmy Airly. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, m.in. pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, które można śledzić na komputerze lub smartfonie.
 

Aviva: „Tak duży wzrost świadomości na temat smogu, jego źródeł i szkodliwości wpłynął na to, że walka z nim stała się sprawą ogólnospołeczną, mobilizując do działania władze i społeczności”

 
Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva wyjaśnia cele akcji: „Pierwsza edycja naszej kampanii to 300 dodatkowych czujników jakości powietrza. W północnej i środkowej Polsce te czujniki stworzyły realną sieć monitoringu, bo wcześniej to były tylko odosobnione punkty. Milion siedemset tysięcy użytkowników odwiedza średnio miesięcznie stronę Airly, żeby sprawdzać jakość powietrza, a sto tysięcy osób pobrało specjalną aplikację. Tak duży wzrost świadomości na temat smogu, jego źródeł i szkodliwości wpłynął na to, że walka z nim stała się sprawą ogólnospołeczną, mobilizując do działania władze i społeczności. Kontynuujemy naszą inicjatywę, bo widzimy jeszcze potrzebę uzupełnienia białych plam na mapie czujników, stawiamy też na badania płuc, edukację w szkołach i konkretne rozwiązania w walce ze smogiem”.
 
W dniach od 1 do 27 października na stronie wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony czujnik
 
Fundacja zaprasza do udziału w akcji szczególnie szkoły, przedszkola, świetlice, gminy, organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Następnie rozpocznie się głosowanie internetowe, które potrwa do 5 grudnia. Czujniki otrzyma 100 lokalizacji z największą liczbą głosów (rozstrzygnięcie 6 grudnia). Ponadto organizatorzy zapewniają, że 50 szkół podstawowych z największą liczba głosów otrzyma wewnętrzne sensory jakości powietrza.
 
Źródło: www.aviva.pl

Bartosz

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Bartosz

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

4 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

4 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

5 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

5 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

7 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

7 dni ago