Spółka Bacca, we współpracy z firmą Coinfirm, jako pierwsze w Polsce wdrożyły rozwiązanie, które umożliwia zakładom ubezpieczeń zdalne podpisywanie umów z klientami. Rozwiązania technologiczne pozwalają również na realizację potwierdzeń płatności, zgodnie z najnowszymi trendami FinTech oraz z zachowaniem najwyższych standardów zabezpieczenia danych osobowych.
Rozwiązanie Trudatum udostępnione przez Coinfirm, pozwala na utrwalanie umów z klientami oraz potwierdzeń płatności dokonywanych do ubezpieczycieli wszędzie tam, gdzie agenci ubezpieczeniowi sprzedają usługi zdalnie lub w kanałach mobilnych.
Blockchain to zaawansowana technologia dająca olbrzymie możliwości w realizacji wysokich norm bezpieczeństwa informacyjnego. Bacca postanowiła wykorzystać rozwiązanie Coinfirm do usprawnienia procesów związanych z zawieraniem, archiwizacją i późniejszym udowodnieniem oryginalności dokumentów związanych z ratalnym opłacaniem składki ubezpieczeniowej.
Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca wyjaśnia: „Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się technologii blockchain bo wiedzieliśmy, że transformacja cyfrowa także w ubezpieczeniach będzie odgrywać kluczową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm działających na tym rynku – mówi Cezary Świerszcz, prezes zarządu Bacca.
Twierdzi Paweł Kuskowski, prezes Coinfirm: „Nasze wdrożenie z firmą Bacca jest pionierskie w skali światowej – jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie takie rozwiązania, wspierane przez Trudatum, staną się standardem w branży ubezpieczeniowej na całym świecie. Zastosowanie technologii blockchain w tym przypadku tworzy wartość dla wszystkich interesariuszy”.
W praktyce wygląda to tak: Klient Bacca podpisuje umowę przez dokonanie płatności kartą. Końcowy dokument umowy jest przetwarzany w celu skrócenia go do niedużego, unikalnego ciągu znaków. Z niego nie da się odczytać treści dokumentu, ale ponownie wygenerowany kod z oryginalnego dokumentu będzie taki sam. Ten krótki kod jest następnie szyfrowany przez Bacca i umieszczany na blockchain. Oznacza to, że na blockchain trafia tylko zaszyfrowany ślad – tak zwany hash dokumentu, bezwartościowy dla postronnej osoby.
„W związku z tym szukaliśmy rozwiązania informatycznego, które z jednej strony spełni wyśrubowane regulacje prawne i jednocześnie dostarczy klientom wygodę znaną z innych sektorów gospodarki. Cieszę się, że jesteśmy pionierami, którzy wprowadzają trwały nośnik cyfrowy w technologii blockchain, do codziennych operacji firm ubezpieczeniowych z klientami” – podkreśla Piotr Kujawa, założyciel firmy Bacca.
Źródło: www.fintek.pl www.polskatimes.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…