Wiosenna aura zachęca do przejażdżek rowerowych. Niestety jazda na rowerze nie tylko poprawia samopoczucie fizyczne i redukuje stres, ale też czasami niesie ze sobą ryzyko niechcianych i nieprzewidzianych zdarzeń. Dlatego odpowiednio wcześnie warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.
Jazda rowerem to przyjemna forma rekreacji. Jednak zdarza się, że aktywność tego typu niesie ze sobą ryzyko takich sytuacji, jak kolizje i wypadki, upadki powodujące urazy ciała, potrącenia przechodniów. Dotkliwa bywa też utrata roweru wskutek kradzieży. Dlatego warto wcześniej podjąć działania na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Jak to zrobić? Możemy skorzystać z oferty ubezpieczeniowej „Bezpieczny Rowerzysta” w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Pakiet ten skierowany jest do właścicieli i użytkowników rowerów, a ochrona ubezpieczeniowa obejmuje zdarzenia, do których doszło na terenie: Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii, Lichtensteinu i Islandii.
TUW „TUW” w ramach pakietu „Bezpieczny Rowerzysta” oferuje między innymi „Casco roweru”, czyli ubezpieczenie roweru i przyczepki rowerowej od uszkodzenia lub zniszczenia podczas ich użytkowania. Jest to też ochrona ubezpieczeniowa od utraty roweru i przyczepki rowerowej na skutek kradzieży z włamaniem i rabunku oraz kradzieży z terenu posesji lub innego ogólnodostępnego miejsca.
Oferta ubezpieczyciela uwzględnia także „OC rowerzysty”, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w sytuacjach, gdy kierujący rowerem uszkodzi ciało lub mienie innej osoby. Na przykład wtedy, gdy nieumyślnie spowoduje szkodę przejeżdżając zbyt blisko samochodu, wskutek czego zarysuje lakier mijanego pojazdu lub też doprowadzi do kolizji z innymi uczestnikami ruchu, którzy w związku z tym przykrym zdarzeniem doznają obrażeń ciała. W skład pakietu może również wchodzić „NNW rowerzysty”, czyli ubezpieczenie rowerzystów od następstw nieszczęśliwych wypadków, które wydarzyły się podczas jazdy na rowerze i spowodowały uszczerbek na zdrowiu osoby ubezpieczonej. Ten rodzaj ubezpieczenia umożliwia pokrycie kosztów związanych z powrotem do zdrowia, w tym: wizyt lekarskich, leczenia szpitalnego (od 3. do 100. dnia pobytu), doraźnej pomocy lekarskiej i ambulatoryjnej, a także zabiegów i operacji – z wyłączeniem operacji plastycznych. Z umowy ubezpieczenia „NNW rowerzysty” mogą też zostać zwrócone koszty: badań zleconych przez lekarza, zakupu niezbędnych lekarstw i środków opatrunkowych oraz transportu osoby ubezpieczonej z miejsca wypadku do szpitala lub ambulatorium. A także wypłacone świadczenie z tytułu śmierci.
Pomoc w wyborze najkorzystniejszego zakresu ubezpieczenia uzyskamy u agentów ubezpieczyciela lub w placówkach terenowych TUW „TUW”.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“
13 listopada odbyła się gala „Laury społeczne”, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia. Od kilku lat partnerem tego wydarzenia…
Generali w ostatnim czasie wprowadziło zmiany w procesie obsługi klienta i pośrednika. Do najważniejszych z nich należy formularz on-line do aktualizacji danych…
Poszukujesz ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę Twojego domu? Sprawdź ofertę InterRisk. Flagowy produkt ubezpieczyciela DOM MAX to ochrona i pomoc w przypadku wszelkich…
Osoby, które biorą kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu, zazwyczaj zobowiązane są do cesji praw z ubezpieczenia na bank.…
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…