Categories: Aktualności

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Gothaer

Od 31 października Gothaer TU S.A. wprowadza system BLS. Tym samym spółka dołącza do grupy ubezpieczycieli, którzy proponują swoim klientom usługę w ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń. Ubezpieczyciel będzie działał jako połączenie modelu cesji i porozumienia PIU.

Dzięki nowemu systemowi likwidowania szkód firma zajmie się formalnościami związanymi ze szkodą, bez względu na to, w jakim zakładzie miał wykupione ubezpieczenie sprawca. W ramach BLS czas likwidacji szkody jest niemal dwa razy krótszy od standardowego procesu. Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Gothaer TU S.A. zauważa: „Wprowadzenie modelu BLS to bardzo duże ułatwienie dla Klientów, którzy, jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania, nie chcą zajmować się formalnościami związanymi z likwidacją szkody. Dlatego nasza firma zdecydowała o połączeniu dwóch modeli funkcjonowania BLS – działającego w ramach porozumienia PIU oraz modelu cesji. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy sytuacji, w których będziemy zmuszeni do odsyłania naszych klientów do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy kolizji, które nie ma umowy z PIU. Dodatkowo, model PIU pozwala na samoregulację rynku w oparciu o jakość i poprawność w procesie likwidowania szkód. Oznacza to, że zarówno Klienci mogą korzystać z niewątpliwych atutów tego rozwiązania, jak i zakłady ubezpieczeniowe mogą w sposób rzetelny realizować jego kluczowe założenia”.
 
W modelu, jaki funkcjonuje w Gothaer TU S.A., dzięki połączeniu dwóch propozycji – działającego w ramach porozumienia PIU oraz modelu cesji, z BLS mogą korzystać wszyscy Klienci w sytuacji wystąpienia szkody komunikacyjnej, niezależnie od tego, w jakim zakładzie ma wykupione OC sprawca zdarzenia. Marek Dmytryk, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A: „Sam model PIU na to nie pozwalał, bo z Bezpośredniej Likwidacji Szkód Klienci mogli skorzystać tylko w sytuacji, gdy sprawca szkody był ubezpieczony u jednego z sygnatariuszy porozumienia PIU. Jeżeli tak nie było, procedura odbywała się w modelu standardowym, czyli trzeba było zgłosić się do ubezpieczyciela sprawcy”.
 
Aby kierowca mógł skorzystać z opcji BLS musi spełniać kilka kryteriów: Po pierwsze w zdarzeniu biorą udział tylko dwa pojazdy, w wyniku kolizji nie ma rannych, zdarzenie miało miejsce na terenie naszego kraju, a uczestnicy zdarzenia posiadają ubezpieczenie OC.
 
Źródło: www.gothaer.pl
 

Magdalena

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Magdalena

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

4 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

4 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

5 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

5 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

1 tydzień ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

1 tydzień ago