Ubezpieczenia komunikacyjne nie są łatwym produktem, a otrzymanie odszkodowania wiąże się czasami z wieloma procedurami, z którymi kierowcy muszą się zmierzyć. Często niezadowolenie to kończy się oddaniem sporawy do Rzecznika Finansowego. Na co najczęściej skarżą się kierowcy? Concordia z najmniejszą ilością skarg.
Opublikowany ranking magazynu „Motor” stanowi obiektywne źródło informacji na temat tego, jak ubezpieczyciele traktują swoich klientów po zajściu szkody z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych AC i OC. Mówi wiele o ich uczciwości i rzetelność.
Najmniej skarg na Concordię
Concordia w tegorocznej edycji rankingu prezentującego wskaźnik oparty o liczbę skarg i udział w rynku poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, zajął pierwsze miejsce, uzyskując najkorzystniejszy współczynnik ilość skarg do udziału w rynku. Jak pokazują dane opublikowane w raporcie rocznym Rzecznika Finansowego, 38 proc. skarg zgłaszanych do tej instytucji dotyczyła właśnie ubezpieczeń komunikacyjnych. W 2016 roku odnotowano jedynie 20 skarg, które dotyczyły polis zakupionych w Concordii Ubezpieczenia. Wskaźnik prezentujący stosunek liczby skarg do udziału w rynku tego zakładu ubezpieczeń wyniósł 25,3, podczas gdy zakład ubezpieczeń, który miał najgorszy wynik, uzyskał współczynnik skarg na poziomie 147.
Pozytywna relacja z klientem to pewny sukces
Paweł Zawisza, Członek Zarządu Concordii Ubezpieczenia uważa, że najważniejsze są pozytywne relacje z klientami: „Kluczową dla nas kwestią jest budowanie stabilnych i długofalowych relacji z klientami. Już po raz kolejny znajdujemy się w czołówce zakładów ubezpieczeniowych pod względem najmniejszej liczby skarg kierowanych do Rzecznika Finansowego. Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności konkurowania jakością na etapie sprzedażowym i posprzedażowym”.
Na co skarżą się kierowcy?
W ubiegłym roku najczęstszym powodem zgłaszanych do Rzecznika Finansowego skarg na ubezpieczycieli były: Całkowita odmowa uznania roszczenia o odszkodowanie za zniszczone mienie lub szkody osobowe, zaniżone odszkodowanie, opieszałość w wypłatach odszkodowań, brak informacji lub utrudnianie dostępu do dokumentacji szkody, brak wyczerpujących uzasadnień, gdy dotycząc one odmowy uznania roszczenia, jak i wysokości odszkodowania.
Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl www.mojafirma.infor.pl
W przypadku zachorowania na raka ogromne znaczenie ma szybka diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia, które niestety…
Bank Pekao rozbudowuje swoją ofertę dla firm, które szukają możliwości sfinansowania inwestycji w zieloną transformację.…
Analizy SALTUS Ubezpieczenia wskazują, że osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne korzystają średnio z 12,5 świadczeń…
Ubezpieczenie garażu nie zawsze wydaje się oczywiste. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że na rynku…
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…