Obecnie w naszym kraju żyje ponad 7 mln osób w wieku powyżej 65 roku życia. Model starzejącego się społeczeństwa oznacza, że w ciągu kilkudziesięciu lat starszych osób będzie dwa razy więcej. Taka sytuacja powoduje wzrost zainteresowania produktami finansowymi dedykowanymi specjalnie dla seniorów.
Eksperci z Concordia Ubezpieczenia zauważają, że na rynku ubezpieczeniowym zauważalny jest wzrost usług i produktów finansowych, przeznaczonych z myślą o starszych osobach. Podobnie jak banki, oraz inne instytucje finansowe, firmy ubezpieczeniowe przygotowują coraz szerszą ofertę dla osób starszych.
Konta bankowe dla seniorów często posiadają assistance medyczny
Konta dla seniorów ma już duża część instytucji finansowych. Usługi te często charakteryzują się tym, iż posiadają dodatkowe opcje ( najczęściej związane z ochroną zdrowia). Jedną z bardziej przydatnych praktyk jest dodawanie do rachunku bezpłatnego pakietu medycznego assistance, zapewniającego m.in. wizyty domowe lekarza pierwszego kontaktu lub opieki pielęgniarskiej. Ponadto pakiety zawierać mogą też transport medyczny z miejsca zamieszkania do szpitala, w razie zdarzeń nie wymagających interwencji pogotowia ratunkowego, a także fachowa pomoc psychologa, czy całodobowa infolinia medyczna czy prawna. Ponadto osoby starsze preferują te banki, które są w zasięgu ich ręki. Wśród innych udogodnień znaleźć można darmowe dostarczanie pieniędzy do rąk emeryta przez listonosza czy bezpłatne wpłaty/wypłaty w kasie banku.
Ubezpieczyciele również dopasowują polisy do specyficznych potrzeb starszych klientów
Justyna Talarek, zastępca dyrektora Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordii Ubezpieczenia zapewnia, że ochrona ubezpieczeniowa jest podobna jak w przypadku innych osób. Jednak tu firmy ubezpieczeniowe przed podpisaniem umowy częściej stosują dodatkowe obowiązki ubezpieczonego: „Ochrona osoby w zaawansowanym wieku jest praktycznie taka sama jak młodszej, chociaż w dojrzałym wieku jest więcej dodatkowych obowiązków przy zawarciu umowy, takich jak wypełnienie ankiet zdrowotnych czy konieczność odbycia badań lekarskich”. Ubezpieczenie dla osoby starszej obejmuje ona m.in. środki finansowe na długotrwałe i kosztowne leczenie w przypadku poważnej choroby lub po wypadku. Gwarantuje również wypłatę w postaci diety dziennej za pobyt w szpitalu, a w przypadku śmierci ubezpieczonego – środki finansowe dla jego bliskich.
Kup polisę na Dzień Babci i dzień Dziadka!
W naszym kraju zainteresowanie tego typu zabezpieczeniem dla osób starszych nie jest duże, dlatego istnieje –według ekspertów – potrzeba edukacji w tym obszarze. I to nie tylko osób starszych, ale ich dzieci, czy wnuków, którzy częściej korzystają z równego typu produktów finansowych. To właśnie oni powinni być motorem do działania w tym kierunku. Dobrym momentem jest na przykład Dzień Babci i Dzień Dziadka – można taką polisę dać seniorom w prezencie. „Czasem też, to właśnie wnuki kupują polisę dla babci czy dziadka. Na pewno ważna jest edukacja wszystkich zainteresowanych w zakresie relacji wielkości składki do sumy ubezpieczenia, czyli kwoty, jaka zostanie wypłacona po śmierci posiadacza polisy. W niektórych opcjach suma ubezpieczenia na życie seniora może wynieść kilkadziesiąt czy nawet 100 tys. zł. Mogłaby być również wyższa, ale wiązałoby się to ze zbyt dużym wzrostem składki, co prawdopodobnie byłoby nieakceptowalne dla klientów” – dodaje dr Justyna Talarek.
Źródło: www.concordiaubezpieczenia.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…