Podczas podróży dla naszego komfortu psychicznego ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi powinny szczególnie zadać o to, by w polisie turystycznej nie zabrakło zapisu dotyczącego ochrony ubezpieczyciela w zakresie choroby z jaką się zmagamy. Czym jest zatem choroba przewlekła dla ubezpieczyciela?
Jak wynika z badan przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Mondial Assistance w okresie od kwietnia do czerwca, Polacy przebywający za granicą najczęściej potrzebowali pomocy w wyniku nagłego zachorowania. Działo się tak w 78 proc. przypadków. Na drugim miejscu znalazły się interwencje będące skutkiem wypadków – 20 proc.* Warto dodać, że zachorowania dotyczyć mogą osób zmagających się właśnie z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie, astma itp. Osoby chore wcale nie muszą rezygnować z planów wakacyjnych. Odpowiednio dobrana polisa turystyczna zapewni ochronę medyczną, kiedy nastąpi nawrót choroby podczas wyjazdu.
Najczęściej chorobami przewlekłymi określa się zaburzenia, zdiagnozowane przez wyjazdem, które wymagają długotrwałego leczenia. Do najczęstszych chorób przewlekłych zaliczamy: cukrzyce, nadciśnienie, astmę, epilepsje. Mając na uwadze fakt, że choroba może dać znać o sobie w każdej chwili – warto wykupić odpowiedni wariant ubezpieczenia. W przeciwnym razie musimy się liczyć z pokryciem kosztów leczenia, które nastąpiło w wyniku nawrotu choroby.
Co prawda różnica w składce sięgać może nawet 150 procent, ale powikłania wynikające z choroby przewlekłej mogą zaostrzyć się w każdej chwili i mogą zagrażać życiu. W związku z tym, decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego należy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia oraz wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. W kontekście chorób przewlekłych ważną kwestią jest sprawdzenie czy zawiera ona interesujące nas zwyżki np. dla osób przewlekle chorych. Ukrycie choroby, aby zaoszczędzić na składce może okazać się na tyle zdradliwe, że przy zaostrzeniu się choroby, narażeni będziemy na pokrycie koszów leczenia z własnej kieszeni. Takie ubezpieczenie po prostu „nie zadziała”.
Ochronie ubezpieczenia – nie podlegają sytuacje, kiedy pomoc lekarska potrzebna jest w związku z choroba psychiczną. Podobnie jest w przypadku chorób przenoszonych droga płciową – HIV i AIDS.
*Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Ipsos Polska w dniach 4–21 maja 2017 roku. Badanie odbyło się w terminie zbliżonym do realizacji w poprzednich falach badania. To dało możliwość rzetelnej analizy trendów i zmian w zachowaniu Polaków planujących wakacje. Maj nie przez przypadek został wybrany na czas realizacji badania – w maju większość Polaków nie tylko planuje wyjazdy wakacyjne, ale też podejmuje niezbędne formalności związane z tymi wyjazdami. Badanie zostało przeprowadzone za pomocą wywiadów ilościowych techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Wielkość próby badawczej (N) to 2000.
Źródło: www.mondial-assistance.pl www.wirtualnemedia.pl
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…