Domowy assistance jest częścią polisy mieszkaniowej, dzięki której możemy korzystać ze wsparcia specjalistów. Eksperci przekonują, że domowy assistance to nie tylko pomoc fachowca od pękniętej rury.
Każdy z nas ma świadomość ile zagrożeń czyha na nas we własnych przysłowiowych czterech kątach. Zalanie sąsiada, czy przez sąsiada, zatrzaśnięcie drzwi, pęknięta rura. To tylko niektóre z wydarzeń, które wymagają natychmiastowej pomocy specjalisty. Dzięki ochronie jaką daje polisa mieszkaniowa i zawarty w niej zakres ochrony assistance możemy szybko i skutecznie uporać się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami.
Podstawowe produkty tego typu obejmują wsparcie specjalistów w razie nagłego zdarzenia. Ubezpieczenie pokrywa koszty dojazdu fachowca do domu oraz koszty robocizny. Naprawy dotyczą najczęściej urządzeń elektrycznych, elektronicznych, urządzeń klimatycznych, usług ślusarskich, czy usług hydraulicznych. Jednak assistance to nie tylko pomoc szklarza, ślusarza czy hydraulika.
Pomoc domowa jaką oferują zakłady ubezpieczeń dotyczy nie tylko napraw związanych z uszkodzeniem szyb w oknach, czy pękniętych rur. Ochrona może okazać się bardzo pomocna w sytuacji, gdy nasza nieruchomość zostanie zniszczona np. w wyniku pożaru lub zalania. Ubezpieczalnie oferują wówczas transport do rodziny lub zakwaterowanie w hotelu. Ponadto w przypadku nagłej choroby – posiadając odpowiednią polisę – możemy skorzystać z pomocy lekarza. W takim przypadku ubezpieczyciel odpowiada za zorganizowanie pomocy w przypadku hospitalizacji ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania; chodzi tutaj m. in. opiekę nad dziećmi, osobami wymagającymi opieki oraz opiekę nad zwierzętami domowymi.
Usługa assistance to również praktyczne informacje, które mają pomóc ubezpieczonym w nagłych sytuacjach. Pomoc ubezpieczyciela polega tu m.in. na podaniu informacji dotyczących m.in. najbliższych aptek, dostępnych placówek medycznych, odpowiednich do zaistniałej sytuacji numerów telefonów.
W celu skorzystania ze świadczeń objętych ubezpieczeniem assistance konieczny jest (przed podjęciem jakichkolwiek działań we własnym zakresie), telefoniczny kontakt się ze wskazaną w polisie lub ogólnych warunkach ubezpieczenia jednostką oraz podanie wstępnych informacji o zaistniałym zdarzeniu. Zwykle numer telefonu, pod który należy dzwonić znajduje się na polisie lub dodatkowym do niej dokumencie.
Źródło: www.rf.gov.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…