Polacy kochają zagraniczne wakacje. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że koszty związane z nagłym wypadkiem za granicą mogą być spłacane przez poszkodowanego przez wiele lat. Rezerwując loty, hotel i inne atrakcje nie należy zapominać o ubezpieczeniu.
Tegoroczna edycja badań przeprowadzonych przez Diners Club Polska potwierdza, że sytuacja ubezpieczonych Polaków się poprawiła. W ubiegłym roku odsetek turystów bez ubezpieczenia turystycznego wyniósł aż 70%. Oznacza to, że świadomość ubezpieczeniowa się zwiększa.
Na temat ubezpieczenia turystycznego wypowiedział się Paweł Kałdunow z Diners Club Polska:
„Cieszy nas to, że o ubezpieczeniu turystycznym pamięta coraz więcej osób. Nadal jednak dominują podróże bez ubezpieczenia, co najprawdopodobniej wynika z przeświadczenia, że „mi na pewno nic się nie stanie” oraz chęci ograniczenia wydatków. Brak ubezpieczenia grozi jednak ogromnymi wydatkami, a nawet wieloletnimi długami, bo jednorazowy koszt udzielenia nagłej pomocy medycznej za granicą i ewentualnego transportu do kraju może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy zł”
Dla wielu z nas wakacje to czas relaksu i zabawy. Często na naszej liście skupiamy się tylko na pozytywnych aspektach urlopu i często nie dopuszczamy do siebie myśli, że może się coś stać. Niestety niespodziewany wypadek lub choroba może zepsuć każdy wakacyjny wyjazd. Pamiętajmy, że koszty związane z pomocą za granicą mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.
Ekstremalnym przykładem potwierdzającym, że koszty leczenia mogą być ogromne pokazują dane Mondial Assistance. Polski turysta w 2015 roku zasłabł w oceanie podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Rachunek za udzieloną pomoc wyniósł aż 800 tysięcy złotych. To zdecydowanie rekordowa kwota. Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że łączna wartość odszkodowań za świadczenia turystyczne w 2016 roku wyniosła 170 mln zł.
Popularność tanich linii lotniczych w ostatnim czasie sprawia, że wielu Polaków samemu organizuje wakacyjne podróże. Tym samym rośnie odsetek turystów bez ubezpieczenia turystycznego. Polacy potrafią zadbać o hotel, loty i inne atrakcje, ale o kupnie polisy turystycznej często zapominają. Według badań Diners Club Polska, co roku ubezpieczenia nie posiada dwie trzecie badanych. W 2018 roku wzrósł odsetek osób, które urlopy organizują z pomocą rodziny lub znajomych (z 14,2% na 25,8%). W te wakacje na organizację wakacyjnego wyjazdu na własną rękę zdecydowało się 86% ankietowanych.
Statystyki pokazują również, że urlop za granicą planuje 27% Polaków. Co druga osoba nie ma w planach kupna polisy turystycznej. Rok wcześniej ten odsetek wynosił aż 70%.
Źródło: Diners Club
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…