Po powodzi, która we wrześniu dotknęła południe Polski, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” podjęło szereg działań, które miały na celu jak najszybsze udzielenie realnej pomocy poszkodowanym na skutek tego tragicznego wydarzenia. Ubezpieczyciel uruchomił między innymi procedury umożliwiające szybką wypłatę kwot bezspornych i zaliczek.
Po wrześniowej powodzi TUW „TUW” uruchomił procedury dotyczące szkód masowych, umożliwiające szybką wypłatę kwot bezspornych i zaliczek. Skrócona ścieżka likwidacji szkód sprawiła, że proste szkody wypłacano na podstawie dokumentacji i zdjęć dostarczonych przez poszkodowanych. Ubezpieczyciel dołożył starań, by w tej trudnej sytuacji powodziowej ułatwić swoim Członkom zgłaszanie szkód, dlatego w Prudniku i Nysie zorganizowano mobilne punkty zgłaszania szkód, gdzie osoby poszkodowane mogły osobiście załatwić formalności oraz uzyskać informacje o procesie likwidacji szkody. Wydłużono również czas pracy Contact Center, w związku z tym ubezpieczeni mogli telefonicznie zgłaszać szkody również w weekendy.
Jak wspominaliśmy powyżej, proste szkody były wypłacane na podstawie dokumentacji i zdjęć, dostarczonych przez poszkodowanych. A w przypadku znacznych szkód, które wymagały przeprowadzenia oględzin, ubezpieczyciel dokładał starań, by jego przedstawiciele jak najszybciej dotarli na miejsce zdarzenia. Pomocne przy szacowaniu szkód okazywały się zdjęcia dokumentujące zniszczone mienie, które można było wykonywać np. przy użyciu telefonu komórkowego.
Warto przypomnieć, że w przypadku szkód powstałych na skutek niekorzystnych działań atmosferycznych w ubezpieczonych budynkach, TUW „TUW” zgodnie z obowiązującymi warunkami ubezpieczenia, refundował poniesione koszty związane z zapobieganiem powiększaniu strat, np. z wypompowaniem wody czy zabezpieczeniem uszkodzeń folią.
Z opublikowanych informacji wynika, że w związku wrześniowymi podtopieniami i powodzią, które przyniosły ze sobą dotkliwe straty w wielu gospodarstwach domowych Członków Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, ubezpieczyciel i jego pracownicy zorganizowali pomoc humanitarną i dostarczyli artykuły spożywcze do mieszkańców Lądka Zdroju, Kłodzka i Trzebieszowic. W Nysie, oprócz butelek z wodą mineralną, rozdano koce termiczne i latarki. Z kolei we współpracy ze Związkami Wzajemności Członkowskiej zakupiono dla poszkodowanych w powodzi m.in. agregaty prądotwórcze, pompy i węże.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…