Po powodzi, która we wrześniu dotknęła południe Polski, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” podjęło szereg działań, które miały na celu jak najszybsze udzielenie realnej pomocy poszkodowanym na skutek tego tragicznego wydarzenia. Ubezpieczyciel uruchomił między innymi procedury umożliwiające szybką wypłatę kwot bezspornych i zaliczek.
Po wrześniowej powodzi TUW „TUW” uruchomił procedury dotyczące szkód masowych, umożliwiające szybką wypłatę kwot bezspornych i zaliczek. Skrócona ścieżka likwidacji szkód sprawiła, że proste szkody wypłacano na podstawie dokumentacji i zdjęć dostarczonych przez poszkodowanych. Ubezpieczyciel dołożył starań, by w tej trudnej sytuacji powodziowej ułatwić swoim Członkom zgłaszanie szkód, dlatego w Prudniku i Nysie zorganizowano mobilne punkty zgłaszania szkód, gdzie osoby poszkodowane mogły osobiście załatwić formalności oraz uzyskać informacje o procesie likwidacji szkody. Wydłużono również czas pracy Contact Center, w związku z tym ubezpieczeni mogli telefonicznie zgłaszać szkody również w weekendy.
Jak wspominaliśmy powyżej, proste szkody były wypłacane na podstawie dokumentacji i zdjęć, dostarczonych przez poszkodowanych. A w przypadku znacznych szkód, które wymagały przeprowadzenia oględzin, ubezpieczyciel dokładał starań, by jego przedstawiciele jak najszybciej dotarli na miejsce zdarzenia. Pomocne przy szacowaniu szkód okazywały się zdjęcia dokumentujące zniszczone mienie, które można było wykonywać np. przy użyciu telefonu komórkowego.
Warto przypomnieć, że w przypadku szkód powstałych na skutek niekorzystnych działań atmosferycznych w ubezpieczonych budynkach, TUW „TUW” zgodnie z obowiązującymi warunkami ubezpieczenia, refundował poniesione koszty związane z zapobieganiem powiększaniu strat, np. z wypompowaniem wody czy zabezpieczeniem uszkodzeń folią.
Z opublikowanych informacji wynika, że w związku wrześniowymi podtopieniami i powodzią, które przyniosły ze sobą dotkliwe straty w wielu gospodarstwach domowych Członków Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, ubezpieczyciel i jego pracownicy zorganizowali pomoc humanitarną i dostarczyli artykuły spożywcze do mieszkańców Lądka Zdroju, Kłodzka i Trzebieszowic. W Nysie, oprócz butelek z wodą mineralną, rozdano koce termiczne i latarki. Z kolei we współpracy ze Związkami Wzajemności Członkowskiej zakupiono dla poszkodowanych w powodzi m.in. agregaty prądotwórcze, pompy i węże.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…