Pomimo, iż kobiety częściej odczuwają lęk przed wyjazdami, rzadziej wykupują ubezpieczenie turystyczne*. W przypadku samodzielnie planowanych wyjazdów ubezpiecza się 42 procent z nich. Jeśli chodzi o panów, polisy turystyczne wykupuje co drugi z nich.
Kobiety i mężczyźni różnią się także w swoich preferencjach co do długości wyjazdów. Podczas gdy panie wolą wakacje tygodniowe i dziesięciodniowe, mężczyźni chętniej wyjeżdżają na dwa tygodnie lub dłużej. Panowie częściej decydują się również na dodatkowe ubezpieczenie na wakacjach organizowanych przez biura podróży – deklaruje to ponad połowa z nich. Jednocześnie tylko 35 procent pań wykupuje nadprogramową ochronę. Jak wynika z badania, kobiety, podczas wyjazdów bardziej niż mężczyźni interesują motywy poznawcze i przeżycia, a nie zwykły – nudny odpoczynek. Wolą on spędzać wakacje intensywniej niż panowie. Jak podkreśla wiceprezes TU Europa: „Tym bardziej powinny więc pomyśleć o ubezpieczeniu, aby spędzić urlop spokojnie i nie martwić się nagłymi wypadkami”.
Choć kobiety wolą krótsze wyjazdy, to chcą je przeżywać bardziej intensywnie. Podczas podróży 40 procent kobiet chce się czegoś nauczyć i doświadczyć odmiany od codzienności. Dla kontrastu mężczyźni postrzegają wakacyjny wyjazd przede wszystkim jako nagrodę dla siebie. W badaniu TU Europa deklaruje to 34 procent panów. Myśląc o wyjazdach wakacyjnych 75 procent pytanych Polek przeżywa ekscytację. Mężczyźni są bardziej powściągliwi – tylko 66 procent deklaruje tak intensywne emocje.
Tak wynika z badania Kobiety zaś chętniej niż mężczyźni wyjeżdżają z rodziną lub partnerem. Wyjazd w pojedynkę deklaruje aż 20 procent panów, a tylko 11 procent kobiet. Męska samodzielność jest widoczna również w przygotowaniach podróży – częściej niż kobiety organizują oni wyjazdy na własną rękę.
Przed wyruszeniem w podróż warto także dowiedzieć się z jakimi wydatkami musimy się liczyć w momencie choroby czy wypadku. Liczby przemawiają do wyobraźni. Warto wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach możemy liczyć na Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przykłady polskich turystów z ostatniego sezonu wakacyjnego pokazują, że brak dobrze dopasowanego ubezpieczenia może zrujnować nasz budżet domowy. Choć ubezpieczenie nie chroni przed wypadkiem, to w przypadku niespodziewanych kłopotów zabezpiecza zarówno od strony finansowej, jak i organizacyjnej. Jak jednak wynika z badania panie w mniejszym stopniu martwią się o skutki ewentualnych kłopotów podczas wypoczynku.
* Badanie przeprowadzone na zlecenie Towarzystwa Ubezpieczeń Europa przez instytut IMAS.
Źródło: www.tueuropa.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…