Operator największej niezależnej sieci bankomatów i wpłatomatów – Euronet Polska, uruchamia sprzedaż ubezpieczenia turystycznego. Polisy można kupić w urządzeniach ustawionych m.in. na lotniskach, dworcach kolejowych czy przejściach granicznych. TU Europa w ten sposób chce trafić do klientów.
To pierwszy taki duży projekt na polskim rynku
Polscy ubezpieczyciele pod tym względem są bardziej nowatorscy od zachodnioeuropejskich towarzystw, gdzie taka sprzedaż nie jest powszechna. Lech Kulesza, kierownik sprzedaży produktów innowacyjnych w Euronet Polska podkreśla: „Systematycznie przyzwyczajamy Polaków do tego, że bankomat to urządzenie wielofunkcyjne, nie tylko do wypłaty gotówki. Teraz przyszedł czas na ubezpieczenie podróżne. Klienci będą mogli dostosować ubezpieczenie do kierunku wyjazdu, preferencji cenowych i potrzeb”. Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa z kolei wyjaśnia, że umożliwienie kupna ubezpieczeń poprzez bankomat jest częścią polityki firmy: „ Sprzedaż polis turystycznych w bankomatach to część naszej polityki multikanałowości, która jest związana z wykorzystaniem nowych technologii w ubezpieczeniach. Podążamy za klientem, nie narzucając mu sposobu zakupu naszych produktów. W przyszłości będzie on mógł zaopatrzyć się w polisę pomiędzy zamówieniem kawy a wysłaniem tweeta”.
Jakie są preferencje Polaków przy zakupie ubezpieczeń turystycznych?
Badanie przeprowadzone przez Mondial Assistance wykazało, że ankietowani kupowali dotąd produkty tego typu głównie za pośrednictwem biur podróży. Około 40 proc. badanych wykazało zainteresowanie opcją ubezpieczenia turystycznego nabywanego w bankomacie w dniu wyjazdu. „Wyzwaniem są klienci, którzy podróżują na własną rękę. Są wśród nich osoby świadome, które wcześniej analizują oferty i dopasowują polisę do własnych potrzeb. Duża część osób pozostawia zakup polisy na ostatnią chwilę. Z myślą o nich wchodzimy w takie kanały, jak bankomaty” dodaje Marat Nevretdinov.
W ostatnich miesiącach towarzystwa oferujące polisy na podróż wchodziły w nowe kanały sprzedaży
Allianz sprzedaje ubezpieczenia turystyczne, wykorzystując w tym celu Facebooka, Link4 uruchomił polisomat na lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Uniqa i TU Europa oferują je w dostępnej na smartfony aplikacji Skycash, TU Europa niedawno rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń w bankomatach Planet Cash i sprzedała tą drogą kilkadziesiąt polis. W perspektywie towarzystwa będą rozszerzać dystrybucję o nowe kanały. „Najbardziej naturalną drogą sprzedaży ubezpieczeń turystycznych byłyby np. hotele, do których wybierają się turyści. Jest to jednak rozwiązanie na przyszłość. W sektorze ubezpieczeniowym nikt jeszcze nie stosuje podejścia kontekstowego do tego rodzaju produktów” – podsumowuje Marat Nevretdinov.
Źródło: www.rp.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…