Aż 18 litrów krwi zebrano podczas dorocznej akcji, zorganizowanej przez Generali. 30 lipca pod siedzibą Generali w Warszawie stanął autobus – mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
56 osób wzięło udział w akcji honorowego krwiodawstwa, którą Generali zorganizowało już po raz trzeci, z czego aż 39 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. W poprzednich edycjach oddano jej ponad 35,5 litra. 30 lipca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dostało do dyspozycji kolejnych 18 litrów. Część zostanie przeznaczona na ratowanie noworodków. W zorganizowanej przez Generali akcji mógł wziąć udział każdy, kto wsiadł do krwiobusu, czyli mobilnego punktu poboru krwi, ale głównie byli to pracownicy Generali.
– Jedną z wartości Generali jest działanie na rzecz społeczności, w których żyjemy. Dla naszych klientów, ale nie tylko, chcemy być partnerem na całe życie, dlatego regularnie bierzemy udział w akcjach niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. U podstaw ubezpieczeń leży idea pomagania osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji. Z tego powodu organizujemy, promujemy i zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi. Wierzę, że dzięki temu uda się pomóc osobom w sytuacji zagrożenia życia, w tym także najmniejszym i najbardziej bezbronnym, czyli noworodkom – komentuje Krystyna Matysiak, członek zarządu Generali TU SA. – Nie ma nic ważniejszego, niż dzielenie się tym, co najcenniejsze. Dlatego cieszę się, że wielu naszych pracowników dołączyło do akcji oddawania krwi i również w ten sposób wsparło ideę niesienia pomocy – dodaje.
Każdego dnia punkty krwiodawstwa i krwiolecznictwa borykają się z ograniczonymi zasobami krwi. Jej brak jest jednak szczególnie odczuwalny latem. Z tego powodu Generali zorganizowało akcję oddawania krwi w okresie wakacyjnym. Oddawanie krwi jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla życia lub zdrowia dawcy. Sama krew jest niezbędna w stanach zagrożenia życia (podczas krwotoków czy operacji ratujących życie). Wykorzystuje się ją także w leczeniu niedokrwistości, która występuje u chorych cierpiących na nowotwory.
Akcja oddawania krwi doskonale wpisuje się we wdrażany na całym świecie przez Generali program, którego celem jest wspieranie osób i społeczności w trudnej sytuacji – The Human Safety Net. Jednym z projektów realizowanych w ramach The Human Safety Net jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom asfiksji, czyli zespołu niedoboru tlenowego u noworodków. Część krwi zebranej podczas akcji 30 lipca zostanie przeznaczona na potrzeby tych właśnie dzieci.
Więcej informacji o międzynarodowej inicjatywie Generali The Human Safety Net znajduje się na stronie: https://www.thehumansafetynet.org/
źródło: informacja prasowa Generali
PZU wystartował z nową kampanią w ramach, której zachęca kierowców do kompleksowego ubezpieczania samochodu. Ubezpieczyciel…
Doświadczenie pokazuje, że w obecnych czasach ubezpieczenie grupowe dla firm stanowi nie tylko standard w większych organizacjach, ale również skuteczne…
Część z nas z dużym wyprzedzeniem rezerwuje wyjazdy turystyczne na urlop. Niestety na długo przed…
Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób to produkt, który gwarantuje nam wypłatę pieniędzy np. na leczenie…
Już po raz trzeci ochotnicy z Europ Assistance Polska brali udział w akcji Operacja Czysta…
Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne wyzwania i zagrożenia. Niestety do nieszczęśliwego wypadku może dojść…