Generali Polska już drugi raz z rzędu zostało oficjalnym ubezpieczycielem uczestników społecznego sprzątania rzek. Wolontariusze 6. edycji Operacji Czysta Rzeka zostaną objęci ochroną w ramach ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.
Operacja Czysta Rzeka jest największą skoordynowaną akcją społecznego sprzątania rzek w Polsce. Inicjatywa działa od 2019 roku. Cieszyć może fakt, że z roku na rok akcja poszerza zasięg i gromadzi coraz więcej zaangażowanych osób. Co ciekawe, ubiegły sezon przerósł oczekiwania organizatorów. Wspólnie zebrano 375 ton śmieci, a w 671 akcjach sprzątania wzięło udział ponad 20 648 uczestników. W samej tylko Warszawie zebrano 586 worków śmieci, co daje ok. 9 ton odpadów. Wówczas w ramach działań założono 510 sztabów na terenie całego kraju.
Warto podkreślić, że w dotychczasowych pięciu edycjach udział wzięło ponad 36,7 tys. osób, które zebrały ponad 875 ton śmieci.
Generali Polska już drugi rok z rzędu zostało oficjalnym ubezpieczycielem uczestników akcji społecznego sprzątania rzek.
– W Generali kontynuujemy nasze zobowiązanie do uwzględniania zrównoważonego rozwoju w naszych działaniach. Jednocześnie wierzymy, że poprzez wywieranie pozytywnego wpływu, możemy zachęcać naszych interesariuszy do odpowiedzialnego zachowania. Dlatego dołączamy do Operacji Czysta Rzeka, która jednocześnie pełni również funkcję edukacyjną, czego dowodem jest coraz większa liczba przyłączających się wolontariuszy – mówi Justyna Szafraniec, Dyrektor ds. PR, Generali Polska.
Przypominamy, że ubezpieczyciel opiera swoją strategię nie tylko na działaniach związanych z równoważonym rozwojem, ale także dba o wzajemne relacje z klientami i pośrednikami. Znajduje to dobicie w wyróżnieniach, które w ostatnim czasie otrzymało Generali Polska.
W bieżącej edycji towarzystwo ubezpiecza wolontariuszy zgłoszonych w ramach akcji Operacji Czysta Rzeka w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to zapewnia nie tylko wypłatę pieniędzy w sytuacji, gdy uczestnik akcji dozna trwałego uszczerbku, ale również pokryje m.in. koszty leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, koszty zakupu przedmiotów ortopedycznych czy rehabilitacji.
Z opublikowanych informacji wynika, że rejestracja sztabów rozpoczyna się 1 marca, natomiast akcje sprzątania w plenerze mogą ruszyć jeszcze w marcu i potrwają do 25 maja. Podobnie jak w minionych latach i w tym roku akcja finałowa została zaplanowana na 20 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Źródło: Generali Polska
13 listopada odbyła się gala „Laury społeczne”, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia. Od kilku lat partnerem tego wydarzenia…
Generali w ostatnim czasie wprowadziło zmiany w procesie obsługi klienta i pośrednika. Do najważniejszych z nich należy formularz on-line do aktualizacji danych…
Poszukujesz ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę Twojego domu? Sprawdź ofertę InterRisk. Flagowy produkt ubezpieczyciela DOM MAX to ochrona i pomoc w przypadku wszelkich…
Osoby, które biorą kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu, zazwyczaj zobowiązane są do cesji praw z ubezpieczenia na bank.…
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…