Eksperci z InterUbezpieczenia, opublikowali na swojej stronie 7 praktycznych porad związanych z ubezpieczeniem dla fizjoterapeutów. Poradnik przeznaczony jest dla osób, posiadających podmiot leczniczy bądź praktykę fizjoterapeutyczną. Polisa dla fizjoterapeuty jest dla tego zawodu obowiązkowa.
Eksperci z Inter Ubezpieczenia radzą, by osoby planujące zarejestrować praktykę fizjoterapeutyczną pamiętały o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Oto 7 porad o których warto pamiętać.
Według prawa, ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego fizjoterapeuty, który posiada podmiot leczniczy lub praktykę fizjoterapeutyczną. Jeśli jest już podmiotem i posiada ważną polisę dla podmiotu wykonującego działalność leczniczą, nie musi jej zmieniać. W przypadku praktyki fizjoterapeutycznej obowiązek ubezpieczenia może być tymczasowo wypełniony poprzez wykupienie tak zwanego „dobrowolnego OC”.
W zależności od formy prowadzenia działalności gospodarczej polisa różni się wysokością sumy gwarancyjnej (czyli limitu, do którego płaci ubezpieczyciel). Na podjęcie decyzji, czy działać jako podmiot leczniczy, czy jako praktyka fizjoterapeutyczna, fizjoterapeuta-przedsiębiorca ma czas do 31 października 2019 roku.
Minimalne sumy ubezpieczenia dla podmiotów medycznych opiewają na 75 tys. euro na jedno zdarzenie i 350 tys. euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Dla praktyki fizjoterapeutycznej wynoszą one minimum 30 tys. euro na jedno i 150 tys. euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
Polisa dla fizjoterapeuty – gwarantuje ubezpieczenie w zakresie szkód osobowych, które powstały w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych. Osoby, które chcą się ubezpieczyć od innego typu szkód mogą nabyc dodatkowe – dobrowolne ubezpieczenie indywidualne.
Fizjoterapeuta, który pracuje na etacie ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez siebie do wysokości trzech miesięcznych wynagrodzeń. Osoby pracujące z koeli na zlecenie – nawet do pełnej wysokości szkody. W tych sytuacjach dobrze dobrane ubezpieczenie dobrowolne stanowić będzie odpowiedni parasol ochronny.
Przepisy nakazują, żeby przed zarejestrowaniem praktyki fizjoterapeutycznej wykupić ubezpieczenie. W trakcie przechodzenia procesu rejestracji praktyki deklarujemy posiadanie ubezpieczenia OC. Brak ubezpieczenia, w momencie weryfikacji, oznacza wykreślenie z rejestru praktyk. Jest to równoznaczne z utratą źródła zarobkowania w ramach praktyki fizjoterapeutycznej. Do czasu wejścia w życie rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącego ubezpieczenia obowiązkowego obowiązek ubezpieczenia może być tymczasowo wypełniony poprzez wykupienie tak zwanego „dobrowolnego OC”.
W sytuacji gdy to on dozna uszczerbku na zdrowiu – wskutek wypadku lub choroby – nie otrzyma odszkodowania z takiego ubezpieczenia. Eksperci radzą, by osoby, które chcą się zabezpieczyć, powinny pomyśleć o innej polisie – ubezpieczeniu na życie lub ubezpieczeniu z tytułu utraty przychodu.
Źródło: www.interpolska.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…