InterRisk i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” oraz MACIF zawarło strategiczne porozumienie, które dotyczy objęcia przez spółkę z grupy VIG pakietu udziału w „TUW” w drodze nabycia aktywów, które do tej pory należały do MACIF i podmiotów grupy MACIF.
Z opublikowanego komunikatu przez InterRisk można dowiedzieć się, że w wyniku transakcji firma staje się znaczącym udziałowcem i partnerem „TUW”. InterRisk zaznacza jednak, że nie będzie podmiotem dominującym w kontekście podziału głosów na Walnym Zgromadzeniu ubezpieczyciela. Zawarta umowa inwestycyjna zapewnia poszanowanie i utrzymanie wzajemności ubezpieczeniowej przez „TUW” oraz podmiotowość jej członków, którzy posiadają prawo głosu na Walnym Zgromadzeniu oraz ich udział w organie nadzorującym. W komunikacie poinformowano również, że celem podjęcia współpracy z „TUW” jest wzmocnienie pozycji na polskim rynku ubezpieczeń. Z kolei dla MACIF transakcja jest możliwością do większego zaangażowania się w budowanie przewagi na swoich rynkach strategicznych. VIG angażując się kapitałowo w TUW „TUW” jest kolejnym krokiem w kierunku umocnienia swojej pozycji na polskim rynku ubezpieczeń.
Cała transakcja zostanie sfinalizowana, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Komisja Nadzoru Finansowego wydadzą zgodę i wszystko zostanie zatwierdzone przez organy statutowe obu towarzystw.
Całą sprawę skomentował Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska:
„Inicjatywa InterRisk doskonale wpisuje się w strategię Grupy VIG, która zakłada, że osiągniemy na polskim rynku ubezpieczeń 10% udział. Będziemy dążyć do zachowania odrębnej tożsamości i specyfiki działania „TUW”, jednocześnie zapewniając jako Vienna Insurance Group fachowe wsparcie w kluczowych obszarach działalności”
Natomiast Piotr Narloch, prezes zarządu InterRisk powiedział:
„Strategia InterRisk na lata 2018-2020 zakłada jak najszerszą kooperację z partnerami w celu tworzenia oferty komplementarnej i korzystnej dla klientów. Współpraca z „TUW” taką synergię znakomicie buduje”
Ewa Stachura-Kruszewska, prezes zarządu „TUW” zaznacza również, że firmy wzajemnie skorzystają ze swoich silnych stron tworząc wiarygodny, nowoczesny potencjał, który jest zdolny do szybkiego rozwoju. Z kolei według Henryka Daniłowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej „TUW”, transakcja wzmacnia bezpieczeństwo towarzystwa zachowując jednocześnie dotychczasowe uprawnienia członków we wpływaniu na jego strategię rozwoju.
Przypominamy, że InterRisk chce przejąć ok. 56,83% udziałów w kapitale zakładowym ”TUW” oraz ponad 51% w kapitale udziałowym. Koncentracja, o której mowa jest w zgłoszeniu do UOKiK, ma obejmować 34,57% głosów na Walnym Zgromadzeniu „TUW”. Oznacz to, że nie będzie sprawowana przez InterRisk samodzielna kontrola nad towarzystwem zgodnie z art. 4 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. z 2017 r., poz. 229 ze zm.).
Źródło: www.gu.com.pl,
Po pożarze budynku mieszkalnego w Ząbkach Generali Polska szybko uruchomiło specjalne procedury pomocy dla swoich…
Tegoroczne edycje programów Akcelerator Wiedzy Brokera i Akcelerator Wiedzy Agenta zakończyły się spektakularnym sukcesem frekwencyjnym.…
Po lipcowym pożarze, który objął blok mieszkalny w Ząbkach, PZU uruchomiło natychmiastowe działania pomocowe dla…
Compensa uruchamia nową usługę – Alerty Pogodowe. Za pomocą powiadomień SMS ubezpieczyciel ostrzega klientów przed…
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…