KNF na stronach internetowych objaśnia jak postępować w procesie likwidacji szkód w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.
W opracowaniu pt.: „Likwidacja szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych – podstawowe problemy”, urząd przedstawia poszczególne zagadnienia w taki sposób, aby uczestnicy rynku ubezpieczeniowego mogli skorzystać z wiedzy. Urzędnicy tłumaczą, że powszechność używania pojazdów mechanicznych oraz złożoność problematyki związanej z likwidacją szkód skłoniło autorów publikacji do jej opracowania tak, aby podnieść poziom świadomości ubezpieczeniowej społeczeństwa. Publikacja przedstawia podstawowe problemy występujące na rynku ubezpieczeniowym, związane z praktyką postępowań likwidacyjnych prowadzonych przez zakłady ubezpieczeń w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych w zakresie szkód w pojazdach. Opracowanie, stanowiące kompendium wiedzy, opisuje takie zagadnienia jak m.in.:
1. terminowość wypłaty odszkodowań,
2. zasady kontaktowania się z likwidatorem zakładu ubezpieczeń,
3. zasady stosowania metody kosztorysowej w procesie wyceny szkody,
4. zasady rozliczania szkody całkowitej i częściowej,
5. zasady stosowania poszczególnych rodzajów części zamiennych,
6. kwestie dotyczące zwrotu wydatków poniesionych na najem pojazdu zastępczego oraz ustalenia w ramach odszkodowania utraty wartości handlowej.
W osobnym rozdziale opisano zagadnienia dotyczące zgłaszania skarg do zakładów ubezpieczeń w kontekście obecnie obowiązującego prawa. Z opracowaniem można zapoznać się na TUTAJ.
Źródło: www. knf.gov.pl
W przypadku zachorowania na raka ogromne znaczenie ma szybka diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia, które niestety…
Bank Pekao rozbudowuje swoją ofertę dla firm, które szukają możliwości sfinansowania inwestycji w zieloną transformację.…
Analizy SALTUS Ubezpieczenia wskazują, że osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne korzystają średnio z 12,5 świadczeń…
Ubezpieczenie garażu nie zawsze wydaje się oczywiste. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że na rynku…
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…