16 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o udzieleniu zezwolenia na połączenie dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych należących do grupy Allianz – PTE Allianz Polska S.A. oraz Aviva PTE Aviva Santander S.A. Finalizacja tego procesu planowana jest na 12 maja 2023 roku.
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek o udzieleniu zezwolenia na połączenie dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych należących do grupy Allianz – PTE Allianz Polska S.A. oraz Aviva PTE Aviva Santander S.A. Intencją obu podmiotów jest przeprowadzenie połączenia prawnego w dniu 30 grudnia 2022 roku pod warunkiem dopełnienia wymaganych formalności, w tym rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Z opublikowanych informacji wynika, że podmiotem przejmującym będzie PTE Allianz Polska S.A. i właśnie pod taką nazwą towarzystwo będzie działać po połączeniu.
Jak możemy przeczytać, firma będzie zarządzała następującymi funduszami emerytalnymi:
Połączenie obu otwartych funduszy emerytalnych planowane jest na 12 maja 2023 roku. Warto zaznaczyć, że zezwolenie KNF na połączenie zostanie ogłoszone zgodnie z wymogami przepisów prawa.
Allianz podkreśla, że fuzja prawna obu funduszy emerytalnych nie oznacza zmian dla klientów. Wszelkie zawarte umowy będą obowiązywały na zasadzie kontynuacji.
– W związku ze zbliżającą się fuzją prawną obu PTE podkreślamy, że umowy zawarte z klientami i kontrahentami obowiązują na zasadzie kontynuacji. Nasi klienci, a więc członkowie OFE oraz DFE, nie muszą podejmować żadnych działań – mówi Zbigniew Świątek, prezes PTE Allianz Polska.
– Zasady obsługi klientów i opłaty pozostają bez zmian. Również w przyszłości, po planowanym połączeniu obu OFE, warunki nie zmienią się na niekorzyść członków. Dołożymy wszelkich starań, aby integracja przebiegła w sposób sprawny, praktycznie niezauważalny dla klientów – dodaje Maciej Karasiński, prezes Aviva PTE.
Po połączeniu obydwu PTE, Allianz Polska zajmie mocną drugą pozycję na rynku funduszy emerytalnych, zarządzając aktywami OFE o wartości 36,9 mld zł. Łączna liczba uczestników obydwu OFE przekracza 3,3 miliona.
Przypominamy, że konsolidacja towarzystw i funduszy emerytalnych jest kolejnym etapem integracji podmiotów Allianz Polska i Aviva Polska. Towarzystwa ubezpieczeniowe i TFI połączyły się w dniu 1 lipca 2022 r.
Źródło: Allianz
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…