16 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o udzieleniu zezwolenia na połączenie dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych należących do grupy Allianz – PTE Allianz Polska S.A. oraz Aviva PTE Aviva Santander S.A. Finalizacja tego procesu planowana jest na 12 maja 2023 roku.
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w piątek o udzieleniu zezwolenia na połączenie dwóch powszechnych towarzystw emerytalnych należących do grupy Allianz – PTE Allianz Polska S.A. oraz Aviva PTE Aviva Santander S.A. Intencją obu podmiotów jest przeprowadzenie połączenia prawnego w dniu 30 grudnia 2022 roku pod warunkiem dopełnienia wymaganych formalności, w tym rejestracji połączenia w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Z opublikowanych informacji wynika, że podmiotem przejmującym będzie PTE Allianz Polska S.A. i właśnie pod taką nazwą towarzystwo będzie działać po połączeniu.
Jak możemy przeczytać, firma będzie zarządzała następującymi funduszami emerytalnymi:
Połączenie obu otwartych funduszy emerytalnych planowane jest na 12 maja 2023 roku. Warto zaznaczyć, że zezwolenie KNF na połączenie zostanie ogłoszone zgodnie z wymogami przepisów prawa.
Allianz podkreśla, że fuzja prawna obu funduszy emerytalnych nie oznacza zmian dla klientów. Wszelkie zawarte umowy będą obowiązywały na zasadzie kontynuacji.
– W związku ze zbliżającą się fuzją prawną obu PTE podkreślamy, że umowy zawarte z klientami i kontrahentami obowiązują na zasadzie kontynuacji. Nasi klienci, a więc członkowie OFE oraz DFE, nie muszą podejmować żadnych działań – mówi Zbigniew Świątek, prezes PTE Allianz Polska.
– Zasady obsługi klientów i opłaty pozostają bez zmian. Również w przyszłości, po planowanym połączeniu obu OFE, warunki nie zmienią się na niekorzyść członków. Dołożymy wszelkich starań, aby integracja przebiegła w sposób sprawny, praktycznie niezauważalny dla klientów – dodaje Maciej Karasiński, prezes Aviva PTE.
Po połączeniu obydwu PTE, Allianz Polska zajmie mocną drugą pozycję na rynku funduszy emerytalnych, zarządzając aktywami OFE o wartości 36,9 mld zł. Łączna liczba uczestników obydwu OFE przekracza 3,3 miliona.
Przypominamy, że konsolidacja towarzystw i funduszy emerytalnych jest kolejnym etapem integracji podmiotów Allianz Polska i Aviva Polska. Towarzystwa ubezpieczeniowe i TFI połączyły się w dniu 1 lipca 2022 r.
Źródło: Allianz
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…