Każdy z nas w odniesieniu do służby zdrowia ma swoją listę życzeń. Najczęściej znajduje się na niej krótki czas oczekiwania na wizytę u specjalisty czy szybki, nielimitowany i bezgotówkowy dostęp do usług medycznych. Odpowiednia profilaktyka i sprawna reakcja a niepokojące objawy odgrywa w medycynie ogromną rolę. A w kontekście obecnej sytuacji na świecie nasze oczekiwania względem lekarzy, szpitali czy placówek medycznych rosną. Tu właśnie z pomocą może przyjść prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
Między innymi długi czas oczekiwania na wizytę specjalisty czy operację powodują, że tak dużą popularnością cieszą się abonamenty. Bez względu na to czy są to sieci prywatnej opieki medycznej czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ta część rynku ubezpieczeniowego rozwija się niezwykle intensywnie. Pojawiają się nowe produkty i konkurencyjne oferty. Jednak, które ubezpieczenie wybrać? Czym się kierować przy zakupie polisy? Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb.
Decydując się na zakup konkretnego ubezpieczenia zdrowotnego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres dostępnych specjalizacji. To powinno podpowiedzieć nam, czy polisa będzie odpowiadała na nasze potrzeby. Możliwość umówienia szybkiej wizyty u specjalisty i zapisania się na badanie to opcje, które z pewnością przydadzą się w wielu sytuacjach. Nie bez znaczenia jest także liczba placówek, do których mamy dostęp w ramach ubezpieczenia. Możliwość uzyskania opieki medycznej w całej Polsce to kolejna niekwestionowana zaleta prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.
Nie zapominajmy także o tym, by zwrócić uwagę na opcję telekonsultacji, czyli tzw. e-wizyty. W kontekście obecnej sytuacji taka bezpieczna forma konsultacji stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnej wizyty.
A czy w pakiecie możemy mieć jeszcze możliwość uzyskania dodatkowej konsultacji i leczenia za granicą? Kiedy przyda się nam takie rozwiązanie? Tego typu ochrona ubezpieczeniowa może okazać się pomocna, gdy mamy postawioną diagnozę, którą chcemy zweryfikować, np. zasięgając dodatkowej opinii. Może ona dotyczyć wyniku badania i planu leczenia, który przedstawiono nam w Polsce. Taka weryfikacja i dodatkowa opinia otwierałaby drogę do ewentualnej kontynuacji leczenia za granicą. Pamiętajmy jednak o tym, że ostateczna decyzja związana z dalszym postępowaniem należałaby do nas.
Ubezpieczenie na wypadek dolegliwości zdrowotnej (Ekspercka Opinia Medyczna) i leczenia za granicą znajdziemy w ofercie Compensy. To 2 z 17 możliwości, o które możemy rozszerzyć podstawową ochronę w ramach Compensa Maxima.
Rozszerzając ochronę zdrowia w ramach tego produktu zyskamy dostęp do takich specjalizacji jak:
W ramach Eksperckiej Opinii Medycznej możemy liczyć na weryfikację diagnozy i planu leczenia zaleconego nam w Polsce. Dzięki temu mamy możliwość kolejnej analizy i oceny stanu zdrowia, a tym samym otrzymania porady w najlepszych placówkach medycznych na świecie. Co więcej przydatna może okazać się również asysta prawna oraz pomoc w kontakcie z lekarzem. Na podstawie Eksperckiej Opinii Medycznej mamy szansę na to, by spokojnie podjąć decyzję o dalszych krokach. Jedną z opcji jest wówczas kontynuacja leczenia za granicą, na terenie Europy.
Co jednak z kosztami podróży i zakwaterowaniem na miejscu, jeśli podejmiemy decyzję o kontynuacji leczenia w innym europejskim kraju? Ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą w Compensa Maxima pokryje te koszty.
Ponadto, z taką ochroną zapewnimy sobie dostęp do:
Do wyboru mamy 2 warianty ubezpieczenia w ramach pakietów. Pierwszy z nich obejmuje nowotwór złośliwy, nowotwór złośliwy przedinwazyjny, neurochirurgię, operację przeszczepu aorty, operację tętnicy wieńcowej (By-pass), operację zastawki serca czy przeszczep. Z kolei pakiet drugi nowotwór złośliwy, nowotwór złośliwy przedinwazyjny, neurochirurgię.
Jeśli zdiagnozowano u nas chorobą objętą ubeczeniem musimy skontaktować się z Compensą. Wówczas otrzymamy tzw. drugą opinię medyczną. Będzie to raport z danymi diagnostycznymi i zaleceniami dla dalszej terapii (wstępny plan leczenia). W kolejnym kroku musimy zdecydować czy rezygnujemy czy chcemy podjąć leczenie za granicą. W tym drugim przypadku ubezpieczyciel zaproponuje nam placówki, które najlepiej poradzą sobie z naszą chorobą. Zorganizuje opiekę medyczną i pobyt za granicą dla nas i osoby nam towarzyszącej. Będziemy leczeni zgodnie z zatwierdzonym planem leczenia a po powrocie do kraju towarzystwo ubezpieczeń zrefunduje nam zakup leków do 50 000 euro.
W ramach ubezpieczenia Compensa Maxima pokryte zostaną koszty leczenia nawet do 2 000 000 euro. Jeżeli natomiast zrezygnujemy z leczenia poza Polską, otrzymamy świadczenie wysokości 50 000 zł. W ten sposób będziemy mogli zadbać o swoje zdrowie na światowym poziomie, dzięki czemu zwiększymy swoje szanse na pokonanie choroby.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…