Rosnąca aktywność turystyczna Polaków zauważalna jest od kilku lat. Jak wynika ze statystyk Wiener, co roku tysiące turystów z Polski podczas pobytu w egzotycznych krajach, potrzebuje natychmiastowej interwencji medycznej, transportu do kraju czy innego wsparcia. Koszty takiej pomocy w obcym, egzotycznym kraju mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych.
Eksperci Wiener podkreślają, że odpowiednia polisa turystyczna powinna zawierać wysokie sumy ubezpieczenia. W przypadku pomocy i opieki medycznej w egzotycznych miejscach, np. Tajlandii, Australii czy na Syberii, warto ubezpieczyć się na co najmniej 50 tys. euro. Wynika to z dużych kosztów świadczeń medycznych za granicą. Im mniej „turystyczny” kierunek, tym wyższe koszty opłat za leczenie. W urlopowym rankingu coraz większą popularność zyskują także kontrowersyjne kierunki. Dobrym przykładem jest np. Syberia.
Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Wiener TU.
Odpowiednia polisa turystyczna jest tak samo ważnym elementem wyjazdu jak wybór hotelu czy transportu. W sytuacjach awaryjnych to od niej i jej zakresu zależy, czy po wakacjach nie zostaniemy z plikiem rachunków do opłacenia np. za leczenie za granicą. A koszty te mogą być niebagatelne. Z naszych danych wynika, że jednorazowa wizyta ambulatoryjna za granicą może stanowić wydatek nawet 500 euro, a dobowy pobyt w szpitalu waha się między 500 a 1000 euro. Zabiegi specjalistyczne, transport medyczny do Polski to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy euro. Posiadając polisę, za te i wiele innych kwestii nie zapłacimy ani grosza, gdyż wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel. Tymczasem koszt samej polisy, dającej ochronę podczas tygodniowego wyjazdu, jest porównywalna z ceną lunchu dla dwóch osób.
Należy też zadbać o to, aby ubezpieczenie obejmowało ochroną całą rodzinę, indywidualnie dobrać zakres i sumy ubezpieczenia dla każdej z osób i w razie potrzeby rozszerzyć umowę o choroby przewlekłe.
Eksperci z Wiener zwracają uwagę również na to, że warto także skusić się na assistance, które zapewnia m.in. pomoc finansową w przypadku utraty środków płatniczych, opiekę nad nieletnimi dziećmi czy kierowcę zastępczego. W ramach assistance towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły centra alarmowe, które działają przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Turyści potrzebujący pomocy w podróży, mogą kontaktować się z nimi o każdej porze. w przypadku assistance turystycznego można wyróżnić kilka jego rodzajów – organizacyjne, medyczne, prawne, finansowe, samochodowe. Każde z nich zawiera inny zakres usług.
Źródło: www.lifestyle.newseria.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…