Leadenhall Insurance i OVB Allfinanz Polska rozpoczęły współpracę w zakresie ubezpieczeń od utraty dochodu. Doradcy jednego z największych pośredników na krajowym rynku zaoferują je klientom w IV kw. 2023 r.
Leadenhall i OVB podpisały umowę o współpracę w połowie 2023 r. Proces onboardingu doradców, złożony z m.in. egzaminów w Komisji Nadzoru Finansowego oraz szkoleń produktowych, trwa od lipca, dzięki czemu sprzedaż ubezpieczeń od utraty dochodu Lloyd’s, którego Coverholderem jest Leadenhall, ruszy w ostatnim kwartale roku.
– Jestem dumny z porozumienia z OVB Allfinanz Polska. To największy dystrybutor ubezpieczeń osobowych w naszym kraju, który stawia na innowacyjne, specjalistyczne produkty. Nie mam wątpliwości, że oferowane przez nas ubezpieczenie od utraty dochodu uzupełnią i wzmocnią paletę produktów oferowanych naszego partnera i razem odniesiemy biznesowy sukces. Zwłaszcza, że od początku współpracy zależy nam na budowaniu skali. Do końca roku sprzedaż naszych polis będzie prowadzić ok. 1 tys. doradców OVB – mówi Rajmund Rusiecki, Prezes Zarządu Leadenhall Insurance.
– Naszą ambicją jako firmy od ponad 30 lat zabezpieczającej codzienną egzystencję i życie Polaków w modelu Allfinanz, jest dobór najlepszych produktów na rynku i współpraca z najlepszymi partnerami produktowymi. Cieszę się ogromnie z naszej współpracy, dzięki której zaoferujemy klientom OVB kolejny wartościowy produkt, zapewniający im to, co jest tak ważne w dzisiejszych czasach – poczucie bezpieczeństwa. Dzięki kompleksowemu podejściu, najwyższej jakości produktom i usługom świadczonym przez doświadczony zespół doradców OVB, jestem przekonany o sukcesie naszej współpracy – komentuje Artur Kijonka, Prezes Zarządu OVB Allfinanz Polska.
Partnerstwo z OVB to istotny krok w osiągnięciu jednego ze strategicznych celów Leadenhall – firma zamierza rozwinąć w tym roku bazę aktywnie współpracujących z nią agentów i brokerów do 10 tys. pośredników.
Ochrona ma za zadanie zrekompensowanie utraconego dochodu z podstawowego źródła utrzymania, jeżeli ubezpieczona osoba utraciła go wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Ubezpieczenie skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i samozatrudnionych – dla nich niezdolność do pracy oznacza konieczność utrzymania się za niski, niewystarczający zasiłek z ZUS-u.
Polisa zabezpiecza przede wszystkim całkowitą czasową niezdolność do pracy (stan, który nie wyklucza powrotu do zawodu). Świadczenie w wysokości do 65% średnich miesięcznych przychodów z ostatniego roku można otrzymywać do 2 lat. Ochrona może także zabezpieczyć dożywotnią niezdolność do pracy – w tym przypadku ubezpieczenie zapewnia wypłatę w wysokości np. 10-krotności rocznych przychodów. Osobnym elementem polisy może być zabezpieczenie bliskich poszkodowanego w razie jego śmierci lub inwalidztwa.
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…
Już po raz kolejny Warta znalazła się na szczycie rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań „Rzeczpospolitej”. Ubezpieczyciel zajął pierwszą pozycję, w kategorii…
Wystartowała trzecia edycja kampanii promującej PZU, jako dobre miejsce do rozwoju zawodowego dla profesjonalistów z branży IT. Ubezpieczyciel zaprasza do…
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…