Leadenhall Insurance i OVB Allfinanz Polska rozpoczęły współpracę w zakresie ubezpieczeń od utraty dochodu. Doradcy jednego z największych pośredników na krajowym rynku zaoferują je klientom w IV kw. 2023 r.
Leadenhall i OVB podpisały umowę o współpracę w połowie 2023 r. Proces onboardingu doradców, złożony z m.in. egzaminów w Komisji Nadzoru Finansowego oraz szkoleń produktowych, trwa od lipca, dzięki czemu sprzedaż ubezpieczeń od utraty dochodu Lloyd’s, którego Coverholderem jest Leadenhall, ruszy w ostatnim kwartale roku.
– Jestem dumny z porozumienia z OVB Allfinanz Polska. To największy dystrybutor ubezpieczeń osobowych w naszym kraju, który stawia na innowacyjne, specjalistyczne produkty. Nie mam wątpliwości, że oferowane przez nas ubezpieczenie od utraty dochodu uzupełnią i wzmocnią paletę produktów oferowanych naszego partnera i razem odniesiemy biznesowy sukces. Zwłaszcza, że od początku współpracy zależy nam na budowaniu skali. Do końca roku sprzedaż naszych polis będzie prowadzić ok. 1 tys. doradców OVB – mówi Rajmund Rusiecki, Prezes Zarządu Leadenhall Insurance.
– Naszą ambicją jako firmy od ponad 30 lat zabezpieczającej codzienną egzystencję i życie Polaków w modelu Allfinanz, jest dobór najlepszych produktów na rynku i współpraca z najlepszymi partnerami produktowymi. Cieszę się ogromnie z naszej współpracy, dzięki której zaoferujemy klientom OVB kolejny wartościowy produkt, zapewniający im to, co jest tak ważne w dzisiejszych czasach – poczucie bezpieczeństwa. Dzięki kompleksowemu podejściu, najwyższej jakości produktom i usługom świadczonym przez doświadczony zespół doradców OVB, jestem przekonany o sukcesie naszej współpracy – komentuje Artur Kijonka, Prezes Zarządu OVB Allfinanz Polska.
Partnerstwo z OVB to istotny krok w osiągnięciu jednego ze strategicznych celów Leadenhall – firma zamierza rozwinąć w tym roku bazę aktywnie współpracujących z nią agentów i brokerów do 10 tys. pośredników.
Ochrona ma za zadanie zrekompensowanie utraconego dochodu z podstawowego źródła utrzymania, jeżeli ubezpieczona osoba utraciła go wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Ubezpieczenie skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i samozatrudnionych – dla nich niezdolność do pracy oznacza konieczność utrzymania się za niski, niewystarczający zasiłek z ZUS-u.
Polisa zabezpiecza przede wszystkim całkowitą czasową niezdolność do pracy (stan, który nie wyklucza powrotu do zawodu). Świadczenie w wysokości do 65% średnich miesięcznych przychodów z ostatniego roku można otrzymywać do 2 lat. Ochrona może także zabezpieczyć dożywotnią niezdolność do pracy – w tym przypadku ubezpieczenie zapewnia wypłatę w wysokości np. 10-krotności rocznych przychodów. Osobnym elementem polisy może być zabezpieczenie bliskich poszkodowanego w razie jego śmierci lub inwalidztwa.
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…