Jak wynika z danych Mondial Assistance w okresie od kwietnia do czerwca ubiegłego roku, Polacy przebywający za granicą najczęściej potrzebowali pomocy w wyniku nagłego zachorowania. Działo się tak w 78 proc. przypadków. Na drugim miejscu znalazły się interwencje będące skutkiem wypadków – 20 proc*.
Planując nawet krótki wyjazd nie możemy zapominać o istotności posiadania ubezpieczenia turystycznego, które w momencie wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia zapewni nam pełną ochronę. Dlaczego? Dane mówią same za siebie, przekonuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance: „O niezbędności posiadania ubezpieczenia przekonuje między innymi rekordowa wysokość pomocy medycznej, która udzielona została Polakowi w 2017 roku. Rachunek to niemal 700 tysięcy złotych. Przypadek dotyczył leczenia tętniaka mózgu na Majorce. Obejmował hospitalizację, operacje oraz transport medyczny do kraju”.
Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego na krótki wiosenny wyjazd należy zwrócić uwagę na zakres oraz wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Ważną kwestią przy wyborze polisy jest sprawdzenie czy zawiera ona interesujące nas zwyżki np. dla osób planujących uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz na wypadek powikłań w związku z chorobą przewlekłą. Ekspert z Mondial Assistance zaznacza: „Warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniego ubezpieczenia. Jadąc do krajów europejskich na 5 dni rekomendujemy minimum 80 tysięcy złotych limitu kosztów leczenia i assistance. Polisa i usługi assistance zapewnią nam sprawny dostęp do potrzebnej pomocy oraz komfort finansowy w związku z zaistniałym zdarzeniem. Nie będziemy musieli samodzielnie ponosić kosztów, a jeżeli się tak zdarzy”.
Polisa turystyczna gwarantuję nam ochronę nie tylko wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy medycznej. „Należy również zwrócić uwagę na szereg opcji dodatkowych, które mogą być oferowane w ramach ubezpieczeń turystycznych. Wśród nich można znaleźć ubezpieczenie OC, ubezpieczenie bagażu” – dodaje Piotr Ruszowski.
Ponadto Karta nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do kraju za wyjątkiem sytuacji gdy koszt przewozu do Polski i dalsze leczenie są niższe niż koszt pobytu w zagranicznej placówce. Jeżeli na skutek choroby lub doznanego urazu turysta zmuszony będzie wrócić szybko do Polski, to tylko na koszt własny. – EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest wydawana przez NFZ. To jednak niepełna i nieco iluzoryczna ochrona – nie pokrywa kosztów wizyt specjalistycznych, a co ważniejsze – transportu medycznego dodaje ekspert z Mondial Assistance
Zeszłej wiosny pracownicy Centrum Operacyjnego najwięcej telefonów z prośbą o pomoc odebrali z Grecji (20 proc.). Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (13 proc.), a na trzecim Hiszpania wraz z Wyspami Kanaryjskimi (11 proc.)” – dodaje Piotr Ruszowski.
*Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Ipsos Polska w dniach 4–21 maja 2017 roku, za pomocą wywiadów ilościowych techniką CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej ze względu na płeć, wiek i wielkość miejscowości. Wielkość próby badawczej (N) to 2000.
Źródło: www.mondial-assistance.pl
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…