Eksperci z Mondial Assistance przekonują, że Polacy są świadomi potężnych kosztów leczenia w innych krajach. Pokazują to wyniki badania* dotyczącego planów Polaków na ferie. Wśród osób, które decydują się na taki wyjazd ponad 2 mln (15 proc.) wyjedzie za granicę, a ponad 11,4 mln (85 proc.) pozostanie w Polsce.
Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance komentuje: „W tegorocznym sezonie ferii zimowych Polacy najczęściej deklarują wyjazd na 6-7 dni (39 proc.), na 3-5 dni (29 proc.) a na 8-10 dni co piąty badany planujący wyjazd. Dłuższy wyjazd planują osoby wybierające się za granicę. Podróż czterech na dziesięciu badanych trwać będzie 8-10 dni, co czwarty wyjedzie na 6-7 dni, a 15 proc. osób spędzi nawet 2 tygodnie poza Polską. Przeciętnie Polacy planują wydać na wyjazd zimowy 1-1,5 tysiąca złotych na osobę. Wydatki te różnią się w zależności od kierunku wyjazdu. Na podróż zagraniczną Polacy wydadzą przeciętnie 2-3 tysiące zł.”.
Preferencje dotyczące miejsc na narty nie zmieniły się od kilku lat. Największą popularnością wśród badanych planujących ferie za granica cieszy się Austria (17 proc.). Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (12 proc.). Trzecie zajmują Włochy (10 proc.). ekspert z Mondial Assistance dodaje: „Warto dodać, że rok rocznie do Niemiec jeździ wielu Polaków. Sytuacja ta jest spowodowana głównie wyjazdami do rodziny. Wśród osób zamierzających zorganizować swój wypoczynek w kraju 80 proc. badanych chce wyjechać w góry, 12 proc. nad morze, a 4 proc. wybiera się do innego miasta.
Jak podkreślają eksperci z Mondial Assistance, zdecydowana większość Polaków planujących tegoroczne ferie zagraniczne zamierza wykupić ubezpieczenie. Deklaruje to ponad 78 proc. osób.
„Oznacza to, że Polacy są świadomi potężnych kosztów leczenia w innych krajach. Szczególnie ważne jest, aby osoby planujące jazdę na nartach lub snowboardzie wybrały polisę dedykowaną specjalnie im lub zawierającą stosowne zwyżki. Oprócz zakresu ubezpieczenia powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość sumy kosztów leczenia i assistance. Polisy dedykowane narciarzom mają w sobie jeszcze jeden niezmiernie ważny składnik, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Kolejnym ważnym elementem jest ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. Rekomendujemy polisy na kwotę nie niższą niż 80 tysięcy złotych dla kosztów leczenia i assistance oraz nie mniej niż 100 000 zł dla OC. Pamiętajmy, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których bezpłatna jest pomoc ratowników górskich. We Włoszech i Austrii za koszt akcji ratunkowej płaci poszkodowany. Jeśli interwencja wymaga wykorzystania helikoptera ratunkowego może wynieść ona minimum kilka tysięcy euro – wylicza zalety polis turystycznych Tomasz Frączek.
*Celem badania było poznanie planów Polaków na ferie. Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez SW RESEARCH w dniach 9-14.01.2019 roku metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.
Źródło: www.mondial-assistance.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…