Z danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas pierwszego wakacyjnego miesiąca największe zapotrzebowanie na usługi pomocowe odnotowano z rejonu Południowej Europy: z Grecji (22 procent zgłoszeń), Chorwacji (10 procent), Bułgarii (9 procent) i Hiszpanii (9 procent).
Jakie kierunki wybieramy najchętniej?
Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance zwraca uwagę na wyniki przeprowadzonych przez Mondial Assistance badań. Jak wynika z raportu „Plany wakacyjne Polaków”- najwięcej osób planuje spędzić swój urlop w Hiszpanii (14 procent), Chorwacji (11 procent) oraz Grecji (10 procent). Lipcowa ilość interwencji w tych krajach wskazała, że za deklaracjami poszły również czyny. Duża ilość telefonów z prośbą o pomoc z terenu Bułgarii, do której planowało wyjechać tylko 4 procent Polaków, może wynikać z faktu, że znacząca część osób niezdecydowanych (39 procent) w temacie kierunku wakacyjnego wyjazdu wybrała właśnie Bułgarię.
Turcji już się nie boimy
W porównaniu do roku poprzedniego nastąpił ogromny wzrost interwencji z terenu Turcji (ponad 400 proc.). Pokazuje to, że wśród Polaków opadły negatywne emocje związane z obawami przed zamieszkami, strajkami czy zamachami terrorystycznymi wynikającymi z sytuacji wewnętrznej panującej w poprzednich latach w tym kraju. Liczba interwencji w lipcu 2017 roku jest zbliżona do tej z 2015 roku.
Z jakiej pomocy najczęściej korzystamy będąc za granicą?
Dane podsumowujące lipiec pokazały, że 80 procent Polaków potrzebowało pomocy assistance z powodu zachorowania, a 20 procent z powodu wypadku. Jak zaznacza Piotr Ruszowski: „Większość osób dzwoniących do Centrum Operacyjnego zwracała się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej i zakupie leków – 85 procent zgłoszeń. Bardzo częstą przyczyną skorzystania z wizyty lekarskiej było odczuwanie zawrotów głowy, osłabienie, zatrucie pokarmowe oraz drobne skaleczenia, do których doszło na plaży”.
W krajach europejskich średni koszt podstawowej opieki ambulatoryjnej to 600-800 złotych
W momencie gdy pojawi się konieczność hospitalizacji lub transportu medycznego koszt może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Posiadając odpowiednią polisę możemy liczyć, że kwotę pokryje ubezpieczyciel, nawet w turystycznym kurorcie, gdzie może być trudno o dostęp do publicznej służby zdrowia akceptującej kartę EKUZ.
Źródło: www.mondial-assistance.pl
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…