Aktualności

Pomoc medyczna dla Polaków najczęściej potrzebna na południu Europy

Z danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas pierwszego wakacyjnego miesiąca największe zapotrzebowanie na usługi pomocowe odnotowano z rejonu Południowej Europy: z Grecji (22 procent zgłoszeń), Chorwacji (10 procent), Bułgarii (9 procent) i Hiszpanii (9 procent).

 
Jakie kierunki wybieramy najchętniej?
 
Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance zwraca uwagę na wyniki przeprowadzonych przez Mondial Assistance badań. Jak wynika z raportu „Plany wakacyjne Polaków”- najwięcej osób planuje spędzić swój urlop w Hiszpanii (14 procent), Chorwacji (11 procent) oraz Grecji (10 procent). Lipcowa ilość interwencji w tych krajach wskazała, że za deklaracjami poszły również czyny. Duża ilość telefonów z prośbą o pomoc z terenu Bułgarii, do której planowało wyjechać tylko 4 procent Polaków, może wynikać z faktu, że znacząca część osób niezdecydowanych (39 procent) w temacie kierunku wakacyjnego wyjazdu wybrała właśnie Bułgarię.
 
Turcji już się nie boimy
 
W porównaniu do roku poprzedniego nastąpił ogromny wzrost interwencji z terenu Turcji (ponad 400 proc.). Pokazuje to, że wśród Polaków opadły negatywne emocje związane z obawami przed zamieszkami, strajkami czy zamachami terrorystycznymi wynikającymi z sytuacji wewnętrznej panującej w poprzednich latach w tym kraju. Liczba interwencji w lipcu 2017 roku jest zbliżona do tej z 2015 roku.
 
Z jakiej pomocy najczęściej korzystamy będąc za granicą?
 
Dane podsumowujące lipiec pokazały, że 80 procent Polaków potrzebowało pomocy assistance z powodu zachorowania, a 20 procent z powodu wypadku. Jak zaznacza Piotr Ruszowski: „Większość osób dzwoniących do Centrum Operacyjnego zwracała się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej i zakupie leków – 85 procent zgłoszeń. Bardzo częstą przyczyną skorzystania z wizyty lekarskiej było odczuwanie zawrotów głowy, osłabienie, zatrucie pokarmowe oraz drobne skaleczenia, do których doszło na plaży”.
 
W krajach europejskich średni koszt podstawowej opieki ambulatoryjnej to 600-800 złotych
 
W momencie gdy pojawi się konieczność hospitalizacji lub transportu medycznego koszt może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Posiadając odpowiednią polisę możemy liczyć, że kwotę pokryje ubezpieczyciel, nawet w turystycznym kurorcie, gdzie może być trudno o dostęp do publicznej służby zdrowia akceptującej kartę EKUZ.
 
Źródło: www.mondial-assistance.pl

Magdalena

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Magdalena

Recent Posts

Bezpieczeństwo w podróży – jak wybrać dopasowane ubezpieczenie turystyczne? 

Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…

3 dni ago

Jak uzyskać odszkodowanie bez danych sprawcy? 

Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…

3 dni ago

Nie każda szkoda z OC – sprawdź, kiedy ubezpieczenie nie zadziała 

Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…

3 dni ago

Więcej niż jedna diagnoza – druga opinia medyczna w praktyce 

Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…

3 dni ago

Transformacja TUZ Ubezpieczenia 

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…

3 dni ago

Ranking, który mówi więcej niż statystyka. Gdzie w Polsce żyje się najlepiej? 

Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…

3 dni ago