Najnowsza inicjatywa fundacji „Sprawni w pracy”, to przygotowanie spotu pod hasłem: „Nie chcę być strażakiem”. Reklama bazuje na jednym z najbardziej wymagających zawodów, aby pokazać, że każdy chciałby pracować zgodnie ze swoim wykształceniem i kompetencjami. Pracodawcy często nie są świadomi, że brak pełnej sprawności nie wyklucza możliwości wykonywania szerokiej gamy zawodów.
Kamil Elkader, dyrektor personalny w Mondial Assistance dodaje: „Podstawą naszej działalności jest świadczenie pomocy, dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Fundacji Integracja wspierający osoby z niepełnosprawnością. Idea prowadzenia platformy internetowej pozwalającej kojarzyć ze sobą firmy i pracowników jest sprawdzonym rozwiązaniem, ale charakter i sposób prowadzenia jej przez fundację pozwoliły wyznaczyć nowy standard działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością”.
Na portalu rekrutacyjnym pod adresem: sprawniwpracy.pl znajduje się baza ofert, które przygotowane są z myślą o osobach niepełnosprawnych, które chcą zaistnieć na rynku pracy. Za pomocą strony kandydaci mogą zostawiać tam swoje wizytówki, a pracodawcy, którzy uczestniczą w projekcie rekrutacji otrzymają wsparcie specjalistów z Integracji..
Niepełnosprawni na polskim rynku pracy
Główny Urząd Statystyczny podaje, że pod koniec IV kwartału 2015 r. zatrudnionych było 482 tys. osób z niepełnosprawnością (wskaźnik zatrudnienia: 14,9%). To o 26 tys. więcej niż w połowie zeszłego roku, ale o 16 tys. mniej niż pod koniec 2014 r. Dane te pokazują, że jest to grupa osób w której tkwi ogromny, ale nie wykorzystany potencjał kadrowy. Jest on szczególnie widoczny w związku z dynamicznym rozwojem technologicznym, który postępuję od kilku dekad. W jego wyniku powstało wiele nowych zawodów i specjalizacji, w których osoby te mogą się swobodnie rozwijać.
Grupa Mondial Assistance
Grupa Mondial Assistance zajmuje się organizacją usług pomocowych od 1950, gdzie działalność rozpoczęła w Szwajcarii jako Elvia Travel Insuranc. Mondial Assistance działa na polskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku. Początkowo polscy klienci byli obsługiwani poprzez Centrum Operacyjne w Paryżu, a w 1999 roku zostało uruchomione samodzielne biuro i Centrum Operacyjne w Warszawie, wtedy jeszcze pod marką Elvia Assistance. W grudniu 2003 roku Mondial Assistance uzyskał licencję na działalność ubezpieczeniową na terenie Polski, jako Elvia Travel Insurance Company Główny Oddział w Polsce.
Źródło: www.mondial-assistance.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…