„Bezpieczny Prąd” – taka nazwę nosi nowy produkt ubezpieczeniowy oferowany przez Pocztę Polską. Klienci odwiedzający placówki Poczty mogą ubezpieczyć urządzenia domowe od ryzyka przepięć.
Oferta Poczty proponuje zawarcie ubezpieczenia, które zapewnia ochronę od różnego rodzaju przepięć, na które narażone są urządzenia gospodarstwa domowego takie jak lodówki, kuchenki, pralki, odkurzacze, żelazka, oraz urządzenia audiowizualne i elektroniczne (m.in. telewizory, komputery, telefony, tablety. Oferta skierowana jest do klientów Poczty Polskiej, którzy w tych placówkach opłacają rachunki za prąd.
Jak zapewnia Artur Olech, prezes zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, zasady ubezpieczenia powinny być proste i czytelne dla wszystkich: „To, co wyróżnia naszą ofertę, to proste i czytelne zasady. Wszystkie produkty tworzymy tak, aby każdy klient rozumiał zapisy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia bez konieczności tłumaczenia ich przez pośrednika. Co więcej, w OWU nie znajdziemy żadnych wyłączeń: nasza ochrona obejmuje wszystkie rodzaje przepięć. Klientom dajemy poczucie bezpieczeństwa z jednoczesnym przyrzeczeniem, że w razie szkody odzyskają swoje pieniądze, wystarczające na pokrycie strat – dodaje.
Szef Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń podkreśla, że oferta skierowana jest do tych osób, których nie stać na pełne ubezpieczenie mieszkania: „Oferta „Bezpieczny prąd” to produkt skierowany do ludzi, których nie stać na pełne ubezpieczenie mieszkania. Zdecydowaliśmy się zaproponować produkt, który jest odpowiedzią na potrzebę zabezpieczenia tego, co jest jednym z największych elementów majątkowych w przeciętnej rodzinie” – dodaje Olech.
Jak zaznacza prezes Ubezpieczeń Pocztowych, od kilku do kilkunastu procent odszkodowań przy ubezpieczeniu mieszkań jest wypłacanych w związku z przepięciami elektrycznymi. Te zaś zdarzają się stosunkowo często, nie tylko ze względu na zdarzenia atmosferyczne, jak np. uderzenia pioruna, lecz także ze względu na skoki napięcia związane z wyłączaniem i ponownym włączaniem dostaw. Takie zdarzenia mogą nie tylko uszkodzić, lecz także zniszczyć sprzęt elektroniczny.
„To ubezpieczenie nie ma praktycznie żadnych wyłączeń. W przypadku zdarzeń losowych wynikających z awarii prądu czy przepięcia pokrywa ono szkody do kwoty 5 tys. zł bez żadnych wyłączeń – podkreśla Artur Olech. – To pewnego rodzaju eksperyment. Wydaje mi się, że to ubezpieczenie może być popularne, zwłaszcza wśród osób, które skrupulatnie liczą domowy budżet i nie od razu są gotowe na zawarcie pełnego ubezpieczenia. Dlatego myślę, że jesteśmy w stanie pozyskać kilkaset tysięcy klientów miesięcznie”.
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych początkowo pomyślane było jako Towarzystwo ubezpieczające majątek Poczty Polskiej i należących do niej spółek zależnych. Od 2006 roku rozpoczęło sprzedaż produktów dla klientów indywidualnych w zakresie ubezpieczeń majątkowych, osobowych i komunikacyjnych. Strategia rozwoju Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych zakłada rozwijanie oferty w zakresie ubezpieczeń rolnych, turystycznych oraz rozwój oferty bancassurance i postassurance. Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. zostało powołane przez Pocztę Polską S.A. w grudniu 2014 roku.
Źródło: www.poczta-polska.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…