Praca w służbie zdrowia wymaga nieustannego kontaktu z drugim człowiekiem, który może być w różnym stanie fizycznym i psychicznym. Pielęgniarki i położne wykonują zawód podwyższonego ryzyka. W związku z tym szczególnie ważne jest ubezpieczenie, które przewiduje każde zagrożenie i roztacza pełną ochronę.
W roku 2015 na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego odnotowano prawie 30 tys. nowych zakażeń wirusem HIV. Z tego w Polsce ponad tysiąc. W sumie ostatnie liczby mówią o 20 927 zarażonych. Aż 84 proc. to osoby w wieku 24 – 49 lat. Liczba zarażonych Wirusem Zapalenia Wątroby typu C w Europie sięga 150 mln. W Polsce według danych Narodowego Instytutu Zdrowie Publicznego wynika, że w Polsce nawet do 200 tys. osób może być zakażonych HCV. Niestety wiele osób nie ma świadomości, że są nosicielami. W związku z tym zarówno pielęgniarki jak i położne powinny posiadać polisy zawierające m.in. refundację kosztów badań w kierunku obecności wirusów HIV i WZW, kuracji antyretrowirusowej.
Inaczej jest jednak w przypadku pracy na kontrakcie. W tym przypadku odpowiedzialny jest pracodawca, ale i pielęgniarka w związku z czym polskie prawo nakazuje zakup polisy OC. Podstawowy pakiet nie przewiduje jednak porad prawnych, które są szczególnie ważne w czasie sporu prawnego z pacjentem.
Może to być m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i pomoc assistance w podróży, ubezpieczenie NNW, a także OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenia te cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wysokie koszty leczenia za granicą. W dobrym ubezpieczeniu podróżnym ochroną objęte jest leczenie za granicą oraz transport do Polski. OC w życiu prywatnym pomaga w sytuacji, gdy wyrządzimy komuś innemu szkody związane m.in. z opieką nad niepełnoletnimi dziećmi, posiadaniem i użytkowaniem mienia, w tym mienia wynajętego lub dzierżawionego czy amatorskim uprawianiem sportów rekreacyjnych.
Nie każda z przerw zawodowych jest planowana. Zdarza się, że jest ona wynikiem wypadku lub choroby. Zwłaszcza gdy pracujesz na kontrakcie, w kryzysowej sytuacji bardzo ważne jest posiadanie finansowego zabezpieczenia. W zależności od wariantu ubezpieczenia ubezpieczyciel wypłaca 150 lub 300 zł za każdy dzień niezdolności do pracy, nawet do 365-go dnia trwania choroby.
Źródło: www.interpolska.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…