Praca w służbie zdrowia wymaga nieustannego kontaktu z drugim człowiekiem, który może być w różnym stanie fizycznym i psychicznym. Pielęgniarki i położne wykonują zawód podwyższonego ryzyka. W związku z tym szczególnie ważne jest ubezpieczenie, które przewiduje każde zagrożenie i roztacza pełną ochronę.
W roku 2015 na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego odnotowano prawie 30 tys. nowych zakażeń wirusem HIV. Z tego w Polsce ponad tysiąc. W sumie ostatnie liczby mówią o 20 927 zarażonych. Aż 84 proc. to osoby w wieku 24 – 49 lat. Liczba zarażonych Wirusem Zapalenia Wątroby typu C w Europie sięga 150 mln. W Polsce według danych Narodowego Instytutu Zdrowie Publicznego wynika, że w Polsce nawet do 200 tys. osób może być zakażonych HCV. Niestety wiele osób nie ma świadomości, że są nosicielami. W związku z tym zarówno pielęgniarki jak i położne powinny posiadać polisy zawierające m.in. refundację kosztów badań w kierunku obecności wirusów HIV i WZW, kuracji antyretrowirusowej.
Inaczej jest jednak w przypadku pracy na kontrakcie. W tym przypadku odpowiedzialny jest pracodawca, ale i pielęgniarka w związku z czym polskie prawo nakazuje zakup polisy OC. Podstawowy pakiet nie przewiduje jednak porad prawnych, które są szczególnie ważne w czasie sporu prawnego z pacjentem.
Może to być m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i pomoc assistance w podróży, ubezpieczenie NNW, a także OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenia te cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wysokie koszty leczenia za granicą. W dobrym ubezpieczeniu podróżnym ochroną objęte jest leczenie za granicą oraz transport do Polski. OC w życiu prywatnym pomaga w sytuacji, gdy wyrządzimy komuś innemu szkody związane m.in. z opieką nad niepełnoletnimi dziećmi, posiadaniem i użytkowaniem mienia, w tym mienia wynajętego lub dzierżawionego czy amatorskim uprawianiem sportów rekreacyjnych.
Nie każda z przerw zawodowych jest planowana. Zdarza się, że jest ona wynikiem wypadku lub choroby. Zwłaszcza gdy pracujesz na kontrakcie, w kryzysowej sytuacji bardzo ważne jest posiadanie finansowego zabezpieczenia. W zależności od wariantu ubezpieczenia ubezpieczyciel wypłaca 150 lub 300 zł za każdy dzień niezdolności do pracy, nawet do 365-go dnia trwania choroby.
Źródło: www.interpolska.pl
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…