PAP poinformował, że Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zauważył, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE bez żadnej umowy, dotychczasowe zasady przestaną obowiązywać. Dotyczy to również EKUZ.
Marcin Zieleniecki dodał również:
„Jeśli nie pojawi się stosowna regulacja, to nie będzie podstawy do tego, aby instytucja brytyjska sfinansowała koszty opieki zdrowotnej. Chodzi zarówno o obywatela polskiego tu pracującego, jak również obywatela brytyjskiego wyjeżdżającego do kraju członkowskiego UE.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia do skorzystania z opieki zdrowotnej na tych samych zasadach co obywatele danego kraju. Gdy dojdzie do Brexitu każdy będzie musiał wykupić indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia. Dotyczy to Polaków na stałe mieszkających w UK oraz tych, którzy wybierają się tam tylko w celach turystycznych.
Brexit zaplanowany jest na 29 marca i jeśli strony nie dojdą do porozumienia to może dojść do poważnego chaosu.
Źródło: money.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…