PAP poinformował, że Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zauważył, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE bez żadnej umowy, dotychczasowe zasady przestaną obowiązywać. Dotyczy to również EKUZ.
Marcin Zieleniecki dodał również:
„Jeśli nie pojawi się stosowna regulacja, to nie będzie podstawy do tego, aby instytucja brytyjska sfinansowała koszty opieki zdrowotnej. Chodzi zarówno o obywatela polskiego tu pracującego, jak również obywatela brytyjskiego wyjeżdżającego do kraju członkowskiego UE.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia do skorzystania z opieki zdrowotnej na tych samych zasadach co obywatele danego kraju. Gdy dojdzie do Brexitu każdy będzie musiał wykupić indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia. Dotyczy to Polaków na stałe mieszkających w UK oraz tych, którzy wybierają się tam tylko w celach turystycznych.
Brexit zaplanowany jest na 29 marca i jeśli strony nie dojdą do porozumienia to może dojść do poważnego chaosu.
Źródło: money.pl
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…