Oferta produktowa Prudential została poszerzona o ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji. Nowa propozycja towarzystwa ma charakter ubezpieczenia dodatkowego, można je dokupić do większości polis oferowanych przez ubezpieczyciela.
Ubezpieczeniem można objąć zarówno dorosłych, jak i dzieci, a suma ubezpieczenia wynosi maksymalnie 50 tys. zł w przypadku tych pierwszych i 30 tys. zł w przypadku tych drugich. Polisa pozwala na otrzymanie świadczeń pieniężnych w razie konieczności hospitalizacji albo operacji, kiedy ubezpieczony jest nieaktywny zawodowo lub musi ograniczyć swoją aktywność zawodową np. ze względu na hospitalizację dziecka. Ubezpieczenie skonstruowano tak, żeby suma świadczeń rosła wraz z długością pobytu w szpitalu. W przypadku konieczności kilku operacji Prudential wypłaci świadczenie w wysokości wielokrotności sumy ubezpieczenia aż do 600% sumy ubezpieczenia na cały okres umowy.
Eksperci z Prudential przypominają że już początek choroby czy konieczność hospitalizacji może oznaczać lukę w dochodach osobistych i domowym budżecie. Koszty związane z poważną chorobą utożsamiamy przede wszystkim z kosztami leczenia. Nie myślimy jednak o innych wydatkach związanych z chorobą do których nalezą: koszty lekarstw, rehabilitacja, utrzymania siebie i rodziny na porównywalnym poziomie, spłaty zobowiązań, czy reorganizacja życia rodzinnego na czas choroby. Wyniki badań* Prudential Family Index (2017 i 2018) pokazują, że dla dużej grupy ankietowanych osób, ewentualna dłuższa choroba byłaby poważnym wyzwaniem finansowym.
Koszty związane z poważną chorobą Polacy wiążą przede wszystkim z kosztami leczenia. Zupełnie zaś pomijamy inne wydatki, takie jak m.in.: koszty lekarstw, rehabilitacja, utrzymania siebie i rodziny na porównywalnym poziomie, spłaty zobowiązań, czy reorganizacji życia rodzinnego na czas choroby.
Polacy przede wszystkim boją się „raka” – pokutuje przekonanie, że najbardziej powszechną poważną chorobą w naszym społeczeństwie są nowotwory. Tymczasem oficjalne dane pokazują, że najbardziej powinniśmy obawiać się chorób układu krążenia. To one zbierają swoje największe, negatywne żniwo
*Metryka badania: ogólnopolskie badanie Prudential Family Index „Co Polacy myślą o poważnych zachorowaniach?” przeprowadzono na przełomie kwietnia i maja 2017r., na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków w wieku 25-45 lat. Instytucja badawcza: IQS Polska.
Żródło: www.prudential.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…