Największy polski ubezpieczyciel wraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy połączy siły, aby po raz kolejny pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR), którego partnerem jest PZU.
PZU wraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chcą po raz kolejny raz pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wydarzenie to odbędzie się tradycyjnie 16 października. Jak możemy przeczytać, dokładnie o godzinie 12:00 w ponad 900 instytucjach w całej Polsce, w tym w dziesięciu lokalizacjach PZU: w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu rozpocznie się jednoczesna resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Sztab główny Fundacji WOŚP oraz miasteczko bezpieczeństwa zlokalizowane będą na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni – miejscu cumowania „Daru Młodzieży”.
Również na Nabrzeżu Pomorskim Jurek Owsiak ogłosi temat 33. Finału WOŚP, czyli cel medyczny akcji, która zaplanowana jest na 26 stycznia przyszłego roku.
Jak już pisaliśmy wcześniej PZU jest partnerem Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz przygotowuje strefy do resuscytacji w największych miastach.
– Udział PZU w próbie pobicia rekordu jednoczesnej resuscytacji to naturalna kontynuacja naszego zaangażowania w Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz doskonała okazja do promowania zasad pierwszej pomocy. To niezwykle ważne, aby w sytuacjach krytycznych zachować zimną krew i potrafić stosować procedury udzielania pierwszej pomocy. Cieszymy się, że możemy być częścią inicjatywy, która nie tylko edukuje, ale także uświadamia, jak wielką rolę możemy odegrać w ratowaniu życia – powiedział Rafał Kałęcki, dyrektor Biura Prewencji w PZU.
Przypominamy, że Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” to inicjatywa, w ramach której nauczyciele w całym kraju poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie przekazują tę wiedzę dzieciom z klas I-III szkół podstawowych. Co istotne, szkolenia dla kadry nauczycielskiej są bezpłatne, trwają jeden dzień i obejmują część praktyczną oraz teoretyczną – od sprawdzenia przytomności i oddechu przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej po resuscytację krążeniowo–oddechową i łańcuch przeżycia. Warto podkreślić, że placówka, która bierze udział w inicjatywie, otrzymuje od WOŚP bezpłatne materiały dydaktyczne. Jest to możliwe dzięki wsparciu PZU, który w tym roku przeznaczył środki z funduszu prewencyjnego na zakup 5000 fantomów do nauki pierwszej pomocy oraz 300 000 książek dla uczniów i nauczycieli.
Źródło: PZU SA
Do wakacji zostało już niewiele czasu. Planując wakacyjny wyjazd niewątpliwie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.…
W odpowiedzi na potrzeby klientów Allianz Polska wprowadziło do swojej oferty nowy produkt – Leczenie…
O ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wielu z nas słyszało, jednak czy mamy świadomość…
Wynajmowanie nieruchomości to inwestycja, na którą decyduje się wiele osób. Jednak działalność tego typu wiąże się…
Stało się. Średnia cena OC w kwietniu przekroczyła granicę 700 zł. Od lutego 2023 roku…
W wielu firmach codziennością są wyjazdy służbowe, nie tylko krajowe, ale też i zagraniczne. Jednak bez…