Aktualności

PZU razem z WOŚP chce pobić rekord w pierwszej pomocy

Największy polski ubezpieczyciel wraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy połączy siły, aby po raz kolejny pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” (RUR), którego partnerem jest PZU. 

Rekord w pierwszej pomocy 

PZU wraz z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chcą po raz kolejny raz pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wydarzenie to odbędzie się tradycyjnie 16 października. Jak możemy przeczytać, dokładnie o godzinie 12:00 w ponad 900 instytucjach w całej Polsce, w tym w dziesięciu lokalizacjach PZU: w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu rozpocznie się jednoczesna resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Sztab główny Fundacji WOŚP oraz miasteczko bezpieczeństwa zlokalizowane będą na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni – miejscu cumowania „Daru Młodzieży”. 

Również na Nabrzeżu Pomorskim Jurek Owsiak ogłosi temat 33. Finału WOŚP, czyli cel medyczny akcji, która zaplanowana jest na 26 stycznia przyszłego roku. 

Partnerstwo z PZU 

Jak już pisaliśmy wcześniej PZU jest partnerem Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz przygotowuje strefy do resuscytacji w największych miastach. 

– Udział PZU w próbie pobicia rekordu jednoczesnej resuscytacji to naturalna kontynuacja naszego zaangażowania w Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz doskonała okazja do promowania zasad pierwszej pomocy. To niezwykle ważne, aby w sytuacjach krytycznych zachować zimną krew i potrafić stosować procedury udzielania pierwszej pomocy. Cieszymy się, że możemy być częścią inicjatywy, która nie tylko edukuje, ale także uświadamia, jak wielką rolę możemy odegrać w ratowaniu życia – powiedział Rafał Kałęcki, dyrektor Biura Prewencji w PZU. 

Szkolenia dla kadry nauczycielskiej 

Przypominamy, że Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” to inicjatywa, w ramach której nauczyciele w całym kraju poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie przekazują tę wiedzę dzieciom z klas I-III szkół podstawowych. Co istotne, szkolenia dla kadry nauczycielskiej są bezpłatne, trwają jeden dzień i obejmują część praktyczną oraz teoretyczną – od sprawdzenia przytomności i oddechu przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej po resuscytację krążeniowo–oddechową i łańcuch przeżycia. Warto podkreślić, że placówka, która bierze udział w inicjatywie, otrzymuje od WOŚP bezpłatne materiały dydaktyczne. Jest to możliwe dzięki wsparciu PZU, który w tym roku przeznaczył środki z funduszu prewencyjnego na zakup 5000 fantomów do nauki pierwszej pomocy oraz 300 000 książek dla uczniów i nauczycieli. 

Źródło: PZU SA 

Obau.pl

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Obau.pl

Recent Posts

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

1 godzinę ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

2 godziny ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

2 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

2 dni ago

Jak skuteczniej przekonywać klientów do podejmowania działań w zakresie cyberbezpieczeństwa? 

28 listopada w siedzibie Generali Polska w Warszawie odbyła się konferencja, która podejmowała tematykę kluczowych wyzwań…

2 dni ago

Ubezpieczenie gospodarstwa rolnego w Generali Agro 

Końcówka roku dla wielu rolników wiąże się z koniecznością ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Właśnie teraz jest…

2 dni ago