PZU stoi za bezprecedensową w branży ubezpieczeniowej akcją skierowaną do obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polską granicę, a nie mają obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego – ubezpieczyciel bierze na siebie koszt składki za 30-dniowe polisy OC.
PZU zainicjował bezprecedensową w branży ubezpieczeniowej akcję, która skierowana jest do obywateli Ukrainy przekraczających polską granicę bez obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Ubezpieczyciel bierze na siebie koszt składki za 30-dniowe polisy OC, które będą dostępne u dyżurujących na przejściach granicznych agentów PZU oraz pod nr telefonu 22 505 15 63. Co ważne wskazana infolinia obsługiwana jest w języku polskim i ukraińskim.
– To ważne wsparcie, bowiem przejmujemy odpowiedzialność za ewentualne szkody komunikacyjne, których ogromne koszty byłyby zapewne niemożliwe do pokrycia przez uchodźców nieposiadających obowiązkowej polisy OC – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.
Z opublikowanych informacji wynika też, że PZU pomoże również rodzinom ponad 700 pracowników swoich spółek w Ukrainie. Zapewni im nie tylko zakwaterowanie, opiekę medyczną czy wsparcie psychologów, ale też środki niezbędne do życia. Pierwsze z tych osób już są w Polsce pod opieką ubezpieczyciela. PZU jest też w kontakcie z kolejnymi, które zmierzają w kierunku polskiej granicy.
– Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszej opieki przybywającym do naszego kraju rodzinom pracowników ukraińskich spółek Grupy PZU. W koordynacji z Ministerstwem Aktywów Państwowych przygotowujemy także kolejne działania pomocowe dla pozostałych uchodźców – wskazuje prezes PZU.
Przypominamy, że PZU prowadzi działalność w Ukrainie od roku 2005 poprzez grupę PZU Ukraina, którą tworzą między innymi spółka ubezpieczeń majątkowych PZU Ukraina (ПЗУ Україна) oraz spółka PZU Ukraina ubezpieczenia na życie (ПЗУ Україна страхування життя). Pierwsza z nich zajmuje 6. miejsce na ukraińskim rynku ubezpieczeń majątkowych z udziałem 3,5%, a druga 3. miejsce na rynku ubezpieczeń na życie z udziałem 11,1%. Jak możemy przeczytać, po trzech kwartałach 2021 r. składki ubezpieczeniowe zebrane w Ukrainie stanowiły nieco ponad 1,3% w całym przypisie składki Grupy PZU.
Co więcej, Grupa PZU jest też operatorem stworzonej przez Ministerstwo Zdrowia Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, która działa również w języku ukraińskim. Dzięki temu rozwiązaniu obywatele Ukrainy przybywający do Polski o każdej porze dnia mają dostęp do profesjonalnej pomocy ze strony konsultantów i lekarzy ubezpieczyciela – w nocy, w weekendy i święta, czyli poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej.
Ubezpieczyciel podkreśla też, że w obliczu ataku sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i ogłoszenia przez Ukrainę stanu wojennego ukraińskie spółki Grupy PZU wdrożyły odpowiednie, przygotowane na taką okoliczność procedury kryzysowe. Już od 28 stycznia działa powołany w polskiej centrali PZU SA sztab kryzysowy z udziałem członków zarządu i wyższej kadry kierowniczej oraz przedstawicieli ukraińskich spółek zależnych, który monitoruje na bieżąco sytuację i podejmuje decyzje o działaniach prewencyjnych.
Źródło: PZU SA
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…