Dla niektórych ferie zaczną się lada moment. To czas, kiedy wiele osób wyjeżdża w góry, by tam oddać się szaleństwu na narciarskich stokach. W związku z tym PZU rozpoczyna akcję pod hasłem „Bezpieczna zima z PZU” skierowaną do turystów przebywających w polskich górach.
Edukacja głównym celem akcji
Akcja PZU jest kontynuacją wieloletniej współpracy z GOPR, której celem jest przede wszystkim edukacja turystów na temat bezpieczeństwa w górach. Akcja rozpoczyna się już w najbliższy weekend w Jaworzynie Krynickiej. Na turystów czeka wiele zabawy, oraz co najważniejsze dużo wiedzy na temat tego, jak bezpiecznie zachować się w górach. Organizatorzy akcji zapewniają m.in.: pokazy ratownicze, zawody narciarskie, testy symulatora jazdy na nartach, czy zabawy na śniegu, oraz konkursy z nagrodami. Dzieci będą natomiast mogły wziąć udział całodniowych animacjach o bezpieczeństwie z udziałem sympatycznych niestraszków.
Gdzie odbędą się imprezy?
W tym roku imprezy odbędą w siedmiu miejscach: 14-15 stycznia w Krynicy Jaworzynie Krynickiej, 21-22 stycznia w Ustrzykach Dolnych Gromadzyniu, 28-29 stycznia w Wiśle Cieńkowie, 04-05 lutego w Czarnej Górze, 11-12 lutego w Szklarskiej Porębie, 18-19 lutego w Zakopanem Harendzie, 25-26 lutego w Kluszkowcu Czorsztynie Ski.
Dlaczego PZU aktywnie wspiera akcję Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu?
Dorota Macieja, dyrektor ds. sponsoringu i prewencji w PZU podkreśla ważną rolę edukacji, ponieważ góry potrafią być niezwykle groźne: „Góry zimą są piękne, ale potrafią być i groźne. Jednym z największych zagrożeń są lawiny. Turyści byliby w pełni bezpieczni gdyby w Tatrach zimą zamknięto większość szlaków. A przecież tego nikt nie chce. Dlatego wspieramy wszelkie akcje edukacyjne, które uświadamiają zagrożenia i uczą, jak ich unikać i sobie z nim radzić. Jesteśmy przekonani, że świadomość niebezpieczeństwa, umiejętność jego oceny i radzenia sobie z nim pozwoli w spokoju cieszyć się pięknem”. Dlatego też PZU wspiera akcję Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu, ponieważ organizuje ono niekomercyjne szkolenia lawinowe. Prowadzą je doświadczeni ratownicy górscy pod opieką merytoryczną naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tej pory wzięło w nich udział już prawie 1500 osób.
Ubezpieczyciel promuje także Lawinowe ABC
Projekt realizowany przez TPN oraz TOPR uczy świadomego planowania wycieczek i kontrolowania sytuacji lawinowej. Ratownicy pokazują specjalistyczny sprzęt i szkolą, jak się nim posługiwać. Wiedzę tę można zdobyć w Centrum Lawinowym na Kalatówkach w Zakopanem i na stronie www.lawinoweabc.pl
PZU sfinansuje nowy sprzęt dla GOPR
PZU w ramach umowy, obowiązującej do 2019 roku, przekaże środki na zakup 7 quadów i 700 plecaków wyprawowych dla GOPR dla wszystkie grup ratowniczych w południowej Polsce.
Źródło: www.pzu.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…