Rolnicy coraz częściej decydują się na kompleksowe rozwiązania w kwestii ubezpieczeń. Z przeprowadzonych badań Gothaer wynika, że w okresie od stycznia do września br., roku Gothaer sprzedał o 20 procent polis więcej niż w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. 70 procent stanowiły ubezpieczenia dodatkowe.
Według informacji Gothaer rolnicy najczęściej decyduj ą się na ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, a zakup polisy traktują jako inwestycję, która w momencie wystąpienia szkody pokryje jej skutki. Dzięki tej polisie, osoby, które pracują w gospodarstwie rolnym, (a są one narażone są na wszelkiego rodzaju wypadki), dostają rekompensatę finansową m.in. w momencie wypadku przy używaniu maszyny. Co ważne, NNW chroni Ubezpieczonego nie tylko w Polsce, ale na terenie całej Europy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Beata Raszkiewicz, Menedżer Produktu w Biurze Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A. podkreśla: „moment przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zapoczątkował stały wzrost modernizacji gospodarstw rolnych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat istotnie zwiększył się dochód polskiego rolnika, a roczne wydatki na inwestycje wzrosły dwukrotnie. Dlatego rolnicy stali się bardziej skłonni do całościowego ubezpieczania swoich działalności. Zwłaszcza, że prowadzenie gospodarstwa rolnego jest często mocniej, niż w przypadku innych rodzajów działalności gospodarczej, uzależnione od zdarzeń losowych”.
Wśród rolników coraz popularniejsze są kompleksowe ubezpieczenia: „ w związku z tym, że obowiązkowe ubezpieczenie rolne obejmuje tylko niewielką część majątku z wąskim zakresem ochrony przed zdarzeniami losowymi, a OC rolników nie obejmuje szkód w związku z życiem prywatnym rolnika, coraz popularniejsze są kompleksowe polisy, które chronią całe mienie w znacznie szerszym zakresie od zdarzeń losowych przy stosunkowo niewielkim wzroście kosztu ubezpieczenia-dodaje Raszkiewicz. Rolnicy są bardziej narażeni na skutki działań atmosferycznych. Dodowem na to może być tegoroczna susza, która zniszczyła uprawy. Również huragany, burze czy nawałnice co roku powodują zniszczenia w polskich gospodarstwach rolnych. W związku z tym rolnicy mogą się na nie odpowiednio przygotować, m.in. decydując się na dodatkowe ubezpieczenie. Wybierając ubezpieczenie warto uwzględnić takie szczegóły jak rodzaj ubezpieczanego mienia np. budynki rolnicze czy dobytek oraz sposób w jaki zdefiniowane są zdarzenia losowe chroniące nasze mienie np. prędkość wiatru. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zdarzeń losowych, od których chroni umowa, takich jak uderzenie pojazdu czy dym i sadza. W Gothaer w ramach polisy „GoAgro” rolnikom oferuje się ochronę przed silnym wiatrem już od prędkości 16 m/s (57,6 km/h) oraz dodatkową ochronę przed naporem śniegu bez określania limitu ciężaru jego pokrywy, a także upadku obiektów np. drzew, masztów czy kominów.
Źródło: www.gothaer.pl
W przypadku zachorowania na raka ogromne znaczenie ma szybka diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia, które niestety…
Bank Pekao rozbudowuje swoją ofertę dla firm, które szukają możliwości sfinansowania inwestycji w zieloną transformację.…
Analizy SALTUS Ubezpieczenia wskazują, że osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne korzystają średnio z 12,5 świadczeń…
Ubezpieczenie garażu nie zawsze wydaje się oczywiste. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że na rynku…
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…