Apelacja złożona przez PZU Życie została odrzucona przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawa dotyczy kary w wysokości 50 mln złotych, którą UOKiK nałożył wobec ubezpieczyciela.
Sprawa rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy do UOKiK zwróciły się firmy ze skargą na ubezpieczyciela. Ich zdaniem PZU Życie stosowało w umowach o ubezpieczeń grupowych klauzule, które nie były korzystne dla klientów. Były to m.in.: stawianie wymogu poparcia wypowiedzenia umowy ubezpieczenia grupowego przez 75% pracowników przedsiębiorstwa, którzy w dodatku nie byli stronami umowy, bo tę z towarzystwem zawierał zakład pracy, oraz konieczność uiszczenia równowartości trzymiesięcznej składki jako kary w przypadku wypowiedzenia przez firmę umowy grupowego ubezpieczenia na życie. Sprawę zbadał UOKiK, który podzielił argumenty skarżących firm. Nakładając karę w wysokości 50 mln złotych, sąd argumentował, że wysokość kary wynika ze: „szczególnie dużej skali oraz długotrwałości działań PZU Życie”. Ubezpieczyciel odwołał się od ww. decyzji, jednak sąd oddalił apelację, co zmusiło władze PZU do zapłacenia kary.
Źródło: www.gu.com.pl
Akty wandalizmu to zjawisko nieustannie zagrażające cmentarzom. Tylko w ubiegłym roku w ich wyniku zniszczeniu uległo co najmniej 120 nagrobków…
W tym roku aura nie rozpieszczała rolników – przymrozki, grad czy deszcz nawalny przyniosły ze sobą ogromne straty. InterRisk odnotował dotychczas wzrost…
UNIQA wprowadziła do swojej oferty ubezpieczeń grupowych na życie ochronę związaną ze zdrowiem psychicznym. W ramach nowej umowy dodatkowej ubezpieczyciel…
Przeglądy instalacji technicznych w domu lub w mieszkaniu mają znaczenie nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Kwestia ta jest także istotna…
Zazwyczaj umowa ubezpieczenia domu lub mieszkania zawierana jest przez właściciela nieruchomości, który ma na względzie ochronę swojego majątku. Możliwie jest…
Nie każdy wie, że w ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania można rozszerzyć zakres ochrony o NNW, czyli ubezpieczenie od następstw…