TU Allianz Życie Polska S.A. rozszerzyło sprzedaż grupowego ubezpieczenia Allianz Opieka Zdrowotna (AOZ) na całą sieć agentów wyłącznych dawnej Avivy. To kolejny etap integracji produktowej i operacyjnej połączonych w 2022 roku spółek.
Od 2001 roku Allianz Polska ma w swojej ofercie ubezpieczenia zdrowotne, natomiast sam produkt Allianz Opieka Zdrowotna (AOZ) został wprowadzony do sprzedaży w 2008 roku. Od tego czasu ubezpieczenie było kilkakrotnie ulepszane i można je było znaleźć w ofercie agentów sieci wyłącznej Allianz Polska, brokerów i multiagentów. Niedawno sprzedaż została rozszerzona także na agentów z dawnej sieci Avivy, rozbudowując jej ofertę produktową o ubezpieczenie typowo zdrowotne.
Z opublikowanych przez ubezpieczyciela informacji wynika, że z ubezpieczenia AOZ korzysta obecnie ponad 111 tys. osób, dla których dziennie realizowanych jest ponad 4 600 świadczeń medycznych.
W tej chwili produkt AOZ to 6 wariantów zakresu świadczeń, z możliwością zbudowania własnego programu. Jest to istotne przede wszystkim dla pracodawców, którzy oczekują ponadstandardowych warunków dla swoich pracowników i członków ich rodzin. Zakres świadczeń jest szeroki. W ofercie można znaleźć zarówno podstawową opiekę medyczną, jak dostęp do licznych lekarzy specjalistów i wysokospecjalistycznych badań. Co więcej, każdy wariant rozszerzony jest o usługi assistance, między innymi rehabilitację, transport medyczny, dostarczanie leków, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, opiekę pielęgniarki. Ubezpieczenie dodatkowo ma w swojej ofercie m.in. chirurgię jednego dnia, zwrot kosztów leków po pobycie w szpitalu, rehabilitację, stomatologię. Opieka medyczna może objąć też rodziców i teściów pracownika.
Warto podkreślić, że klienci mają do dyspozycji ponad 2 200 placówek medycznych. Wizyty i badania można umawiać 24 godziny na dobę poprzez infolinię, bezpośrednio w placówce lub przez Internet.
Z kolei w ramach telemedycznych konsultacji lekarskich klienci mogą umawiać wizyty zarówno na specjalnej platformie online allianz.telemedi.com a także telefonicznie dzwoniąc na infolinię ubezpieczyciela. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, gdy trzeba omówić wyniki badania z lekarzem, dostać skierowanie do specjalisty lub na badania, otrzymać lub przedłużyć receptę lub uzyskać e-zwolnienie.
Przystąpienia do ubezpieczenia jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z e-deklaracji. W ten sposób do umowy mogą przystępować zarówno pracownicy, jak i członkowie ich rodzin. Ubezpieczyciel udostępnia klientom (firmom) system służący do administrowania listą zmian ubezpieczonych (pracowników i ich bliskich). Co istotne, ubezpieczeni mogą elektronicznie zgłaszać wnioski o refundację kosztów leczenia poniesionych w placówkach niewspółpracujących za pomocą indywidualnego konta w portalu Mój Allianz lub z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie Allianz.
Źródło: Allianz
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…