Categories: Bez krawata

Szkice sytuacyjne po kolizji: Kierowcy mają talent!

Wiadomo, że  kolizje do przyjemnych nie należą. W dodatku biorąc udział w stłuczce musimy pamiętać o kilku niezbędnych procedurach. Do jednych z nich należy wypełnienie oświadczenia o kolizji i wykonanie szkicu sytuacyjnego przeznaczonego dla wiadomości ubezpieczyciela. Czasami kierowcy chcąc odtworzyć sytuacje na drodze robią to w sposób żartobliwy, co w żaden sposób nie przeszkadza w przekazie informacji ubezpieczycielowi.

 „Komiks” z Rumii podbija sieć

W sieci bardzo popularnym stal szkic się szkic pewnego kierowcy z Rumii,  który narysował sytuacje w postaci komiksu. Poczucie humoru autora w niczym jednak nie umniejszyło wagi dokumentu. Na podstawie  rysunku można bowiem ustalić wszelkie szczegóły zdarzenia. a szczypta humoru – szczególnie w takiej sytuacji raczej nikomu nie zaszkodzi.


Źródło: www.tvn24.pl

Gothaer S.A: „Kierowcy często pozwalają sobie na nieco humoru i dają ujście swoim artystycznym pasjom”

Przypadek kierowcy z Rumii wcale nie należy do rzadkości. Jak się bowiem okazuje tego typu opisów można znaleźć więcej. Humor kierowców potwierdza  Konrad Milewski z towarzystwa ubezpieczeniowego Gother S.A. mówi, że taki nieco weselszy stosunek do tematu jest popularny. Jedni podchodzą do sprawy bardzo pragmatycznie i rysują bardzo dokładnie opisane schematy, inni pozwalają sobie na nieco humoru i dają ujście swoim artystycznym pasjom, nierzadko z dorysowanymi dymkami z wypowiedziami uczestników całego zdarzenia”.

Aby skutecznie dochodzić odszkodowania, oprócz szkiców potrzebne będzie też oświadczenie spisane przez sprawcę zdarzenia

Powinno ono zawierać kilka bardzo istotnych elementów. Należą do nich dane sprawcy kolizji – imię i nazwisko, adres, numer dowodu osobistego i informacje dotyczące posiadanego prawa jazdy, data, miejsce i godzina zdarzenia, informacje dotyczące samochodu, którym kierował sprawca kolizji (marka, numer rejestracyjny i do kogo należy), dane o posiadanej polisie OC sprawcy (nazwa towarzystwa ubezpieczeniowego, numer polisy, okres ubezpieczenia), dane poszkodowanego (imię i nazwisko oraz adres), informacje dotyczące pojazdu, którym kierował poszkodowany (marka, numer rejestracyjny i do kogo należy), opis zajścia zdarzenia – przyczyn kolizji oraz wskazanie uszkodzeń, jakie nastąpiły w pojazdach. Warto pamiętać, że szczegółowe informacje potrzebne do zgłoszenia szkody znajdują się na polisach ubezpieczeniowych.

Źródło: www.moto.wp.pl  www.dziennikbaltycki.pl   www.tvn24.pl

Magdalena

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Magdalena

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

4 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

4 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

5 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

5 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

7 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

7 dni ago