Rozpoczęcie roku szkolnego już za nami. Po wielu miesiącach zdalnej nauki, młodzież i dzieci zamiast przed domowymi monitorami zasiadły w szkolnych ławkach. Jak zatem przygotować swoje pociechy na bezpieczny powrót do stacjonarnego trybu nauki?
1 września dzieci wróciły do szkół – w przedszkolach, podstawówkach oraz szkołach średnich zajęcia odbywają się stacjonarnie. W związku z tym pojawia się pytanie – jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo pociechy w szkole? Tym bardziej, że dzieci wrócą nie tylko do zajęć w klasach, ale też na lekcje wychowania fizycznego, czy do treningów w klubach sportowych. Statystyki pokazują, że w roku szkolnym 2019/20, w szkołach i placówkach edukacyjnych miało miejsce ponad 22,5 tysiąca wypadków, z czego większość na tego typu zajęciach. W tym roku rodziców mogą także dodatkowo niepokoić wciąż występujące zakażenia. Dlatego wsparciem dla nich jest zakup dobrego ubezpieczenia, które pomoże w przypadku zachorowania na koronawirusa, ale także różnych wypadków, którym może ulec dziecko w trakcie roku szkolnego.
– Wszyscy wiemy jak ważna obecnie jest ochrona siebie oraz swoich najbliższych, a planowany powrót dzieci do szkół w tym roku może być początkiem kolejnej fali pandemii. W odpowiedzi na obawy rodziców, wiele firm ubezpieczeniowych w swoich polisach zapewnia świadczenie związane z pobytem w szpitalu w wyniku choroby, do którego zalicza się również zachorowanie na COVID-19. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie już teraz, które w Warcie można standardowo zawrzeć u agenta, jak również online – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.
Większość rodziców ma już za sobą pierwsze zebrania, podczas których przekazano im informacje na temat możliwości opłacenia składki na szkolne ubezpieczenie. Zazwyczaj wynosi ona kilkadziesiąt złotych, a oferta jest jednakowa dla wszystkich uczniów. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że często ze względu na niską składkę, jego zakres jest dość ograniczony i nie uwzględnia wielu sytuacji, a w przypadku tego typu rozwiązań ochrona powinna być kompleksowa. Dlatego podejmując decyzję odnośnie ubezpieczenia grupowego oferowanego przez szkołę, należy szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Może się, bowiem okazać, że sugerowane przez szkołę rodzicom grupowe ubezpieczenie NNW nie zawiera wielu świadczeń, bądź zawierane jest na niską sumę ubezpieczenia np. 10 000 zł.
Warto też pamiętać, że ubezpieczenie grupowe NNW oferowane w szkole nie jest obowiązkowe. To po stronie opiekunów dziecka należy decyzja, czy zdecyduje się na daną umowę. Tym bardziej, że na rynku istnieje wiele innych rozwiązań, które pozwalają na elastyczne dopasowanie oferty.
Dobrą alternatywą dla grupowego ubezpieczenia szkolnego jest polisa zawarta indywidualnie. Zakup tego typu umowy pozwala na dopasowanie ochrony do potrzeb swojego dziecka. Szczególnie, że w takich ofertach, rodzic ma możliwość wyboru okresu ubezpieczenia oraz zakresu polisy. Dzięki temu ochrona występuje nie tylko w czasie roku szkolnego, ale też podczas ferii czy wakacji. Nie ogranicza się również wyłącznie do terenu szkoły. Dziecko jest zabezpieczone także w trakcie wyjazdów wakacyjnych, na kolonie, obozy, zimowiska, zgrupowania, treningi, kursy językowe, ale także prywatne wyjazdy rodzinne. Indywidualny dobór polisy umożliwia także rozszerzenie polisy o nieszczęśliwe wypadki, które mogą mieć miejsce w czasie treningów dziecka, które uprawia sport.
– Dobrze dobrane ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę najmłodszych. Pakiet dla Ucznia, który oferuje Warta w ramach ubezpieczenia Warta Twoje NNW oferuje pełny zakres ochrony już w podstawie polisy. Dzięki temu nie ma konieczności dokupywania poszczególnych elementów rozszerzających ubezpieczenie. Osoby decydujący się na nasz produkt mogą mieć pewność, że niezależnie czy są rodzicami przedszkolaka, ucznia szkoły podstawowej czy średniej, nasza polisa wesprze go w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku – podkreśla Dawid Korszeń.
Warto przypomnieć, że polisa NNW to nie tylko ubezpieczenie dla dzieci do lat 18, ale także ochrona dedykowana dla studentów, którzy na zajęcia stacjonarne mają planowo wrócić w październiku. Poza analogicznym zakresem jak w przypadku uczniów, ubezpieczający mają możliwości dokupienia odpowiedzialności cywilnej dla młodego dorosłego.
– W związku z powrotem na uczelnie, wiele osób wyjedzie do największych polskich miast, gdzie studiują. Z tym też wiąże się konieczność wynajmu mieszkań, a w przypadku obowiązków studenckich np. konieczność odbycia praktyk. Dlatego w ramach pakietu dla Ucznia w Warcie opiekunowie mogą ubezpieczyć swoje dorosłe dzieci od odpowiedzialności za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone m.in. w wynajmowanym mieszkaniu czy też związane z odbywaniem praktyk studenckich. Wszystko to ma zadanie zapewnić spokój zarówno rodzicom jak i samym studentom wchodzącym w dorosłe życie – dodaje Dawid Korszeń.
Źródło: Warta
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…