TFI Allianz Polska wygrało ranking „Rzeczpospolitej” na najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w 2022 r. Zestawienie tworzone jest w oparciu o stopy zwrotu funduszy inwestycyjnych za sześć miesięcy, rok, trzy oraz pięć lat.
W tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” na najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych na pierwszej pozycji znalazło się TFI Allianz. Co istotne, w ubiegłym roku powiernik plasował się poza najlepszą dziesiątką. Obecne miejsce na podium zestawienia oznacza, zatem spory awans TFI Allianz.
– Przypomnijmy, że TFI Allianz Polska w poprzednim roku zajęło miejsce poza najlepszą dziesiątką, a zatem w ostatnich 12 miesiącach jego zarządzający zdołali odnaleźć się w trudnych warunkach rynkowych i wykazać ponadprzeciętną jakością zarządzania aktywami. Mocny awans ma za sobą także Pekao TFI, które rok wcześniej zajęło ósme miejsce w naszej klasyfikacji, a tym razem jest bezpośrednio za liderem. Bardzo wysoką formę utrzymuje z kolei NN Investment Partners, które utrzymało silną trzecią lokatę. Co ciekawe, tym razem NN IP TFI zdołało uzbierać też sporo więcej punktów niż w rankingu z 2021 r. – możemy przeczytać w „Parkiecie”.
Przypominamy, że ranking „Rzeczpospolitej” na najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych, który wygrało TFI Allianz Polska opiera się na stopach zwrotu funduszy za sześć miesięcy, rok, trzy oraz pięć lat. Z opublikowanych informacji wynika, że Allianz uzyskał przewagę 6 pkt nad drugim Pekao TFI oraz 23 pkt nad NN Investment Partners. Spory awans powiernika oznacza, że w ostatnich 12 miesiącach jego zarządzający zdołali odnaleźć się w trudnych warunkach rynkowych i wykazać ponadprzeciętną jakością zarządzania aktywami.
Jak możemy przeczytać, 7 towarzystw wyróżnionych przed rokiem również w tym uplasowało się w najlepszej dziesiątce rankingu. Duże znaczenie miały punkty zdobyte za lokaty funduszy dłużnych, które mimo sporych spadków aktywów, pozostają największą częścią krajowego rynku funduszy.
– Niestety, ostatnie 12 miesięcy było okresem ciężkim zarówno dla uczestników funduszy, jak i samych TFI. Wszystkie główne grupy funduszy w tym okresie są pod kreską (licząc na podstawie średniej stopy zwrotu). Co więcej, zdecydowana większość funduszy ma nawet dwucyfrowe straty za ostatni rok i dotyczy to również sporej części funduszy dłużnych. Są to produkty, których fatalne wyniki najtrudniej znieść inwestorom, nieprzyzwyczajonym do takiego zachowania rynku obligacji – wskazuje „Parkiet”.
Źródło: Allianz; analizy.pl; Rzeczpospolita z dn. 27.10.20022r.
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…