Aktualności

TU Inter Polska chroni przed agresywnymi pacjentami

Zarówno lekarze, pielęgniarki, jak i ratownicy medyczni – w swojej pracy często narażeni są na kontakt z trudnymi pacjentami. Zdarza się, że pracownicy służby zdrowia wzywani są do osób pijanych lub naćpanych, którzy często demolują odziały szpitalne i atakują personel. Uwzględniając trudne realia pracy ratowników, lekarzy, pielęgniarek i położnych w ofercie ubezpieczeniowej pojawiła się polisa INTER Ochrona HIV/WZW, którą można rozszerzyć o jedyną na rynku Klauzulę Agresji Pacjenta.

Nie każda praca kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa

Andrzej Twardowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC TU Inter Polska wyjaśnia na czym polega ochrona ubezpieczyciela: „Z problemem agresji środowiska medyczne zwróciły się także do nas. Rozmawialiśmy o ekstremalnych sytuacjach, które zdarzają się w pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Efektem tych rozmów jest ubezpieczenie Inter Ochrona HIV/WZW, które można rozszerzyć o jedyną na rynku Klauzulę Agresji Pacjenta. Praca powinna kojarzyć się bowiem z poczuciem bezpieczeństwa. Po trudnym wydarzeniu w pracy, które może wywołać negatywne skutki fizyczne i psychiczne, osoba ubezpieczona może przeznaczyć pieniądze z ubezpieczenia np. na cykl masaży relaksacyjnych albo wyjazd na weekend. Często, co podkreślali pracownicy służby zdrowia, tylko odskocznia od pracy pozwala na złapanie odpowiedniego dystansu”.


W placówkach medycznych nie ma przyzwolenia na jakąkolwiek agresję


Jednocześnie środowiska medyczne w otwarty sposób komunikują pacjentom, że i placówkach, w których pracują, nie ma przyzwolenia na agresję werbalną i niewerbalną. Kartki z informacjami o braku przyzwolenia na agresję naklejane są coraz częściej przy rejestracjach. Aż 98% lekarzy poparło propozycję Naczelnej Rady Lekarskiej, aby w przepisach prawnych był zapisany obowiązek poszanowania przez pacjentów praw i godności osobistej personelu medycznego.

Klauzula Agresji Pacjenta 

Uwzględniając trudne realia pracy ratowników, lekarzy, pielęgniarek i położnych w ofercie ubezpieczeniowej pojawiła się polisa INTER Ochrona HIV/WZW, którą można rozszerzyć o jedyną na rynku Klauzulę Agresji Pacjenta. Jest to świadczenie dla pracowników medycznych, którzy padli ofiarą agresji pacjenta podczas wykonywania czynności zawodowych, na nocnym dyżurze, w gabinecie czy też w szpitalu. Warunkiem wypłaty środków jest zgłoszenie ataku na policję i poddanie się przez ubezpieczonego obdukcji lekarskiej. Po wykonaniu tych czynności osoba ubezpieczona otrzyma jednorazowe świadczenie w wysokości 1000 złotych. Lekarze mogą otrzymać świadczenie nawet 5000 zł jeśli wykupią wyższy wariant ubezpieczenia.

Źródło: www. interpolska.pl

Magdalena

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Magdalena

Recent Posts

Bezpieczeństwo w podróży – jak wybrać dopasowane ubezpieczenie turystyczne? 

Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…

5 dni ago

Jak uzyskać odszkodowanie bez danych sprawcy? 

Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…

5 dni ago

Nie każda szkoda z OC – sprawdź, kiedy ubezpieczenie nie zadziała 

Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…

5 dni ago

Więcej niż jedna diagnoza – druga opinia medyczna w praktyce 

Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…

5 dni ago

Transformacja TUZ Ubezpieczenia 

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…

5 dni ago

Ranking, który mówi więcej niż statystyka. Gdzie w Polsce żyje się najlepiej? 

Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…

5 dni ago