Na początku maja Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło nową usługę – samolikwidację prostych szkód majątkowych w mieniu. Rozwiązanie to znacząco przyspiesza obsługę szkód spowodowanych między innymi zalaniem – a tym samym upraszcza cały proces likwidacji.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło nową usługę. Od maja klienci ubezpieczyciela mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest samolikwidacja prostych szkód majątkowych w mieniu. Proces ten nie tylko upraszcza, ale też znacząco przyspiesza obsługę szkód spowodowanych między innymi zalaniem mieszkania/domu, uszkodzeniem elementów zewnętrznych nieruchomości (np. dachu, elewacji), a nawet ogrodzeń.
Klienci ubezpieczyciela dzięki dedykowanej aplikacji, mają możliwość wskazania zakresu powstałej szkody oraz załączenia dokumentacji i zdjęć. Dostęp do niej otrzymują drogą mailową bądź SMS-em. Wprowadzone przez TUW „TUW” rozwiązanie pozwala poszkodowanym również uzyskać informacje o wysokości odszkodowania. Co istotne, w przypadku akceptacji wskazanej przez system kwoty i pozytywnej weryfikacji przez opiekuna szkody, klient w krótkim czasie uzyskuje należne odszkodowanie.
Przypominamy, że w połowie maja Rada Nadzorcza Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Jerzego Lenarda. Jak możemy przeczytać, nowy prezes TUW „TUW” jest doktorem nauk ekonomicznych. Od blisko 30 lat jest związany z rynkiem finansowym i ubezpieczeniami. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w: TU „Tuk” S.A. (Wiceprezes Zarządu), PTE Kredyt Bank S.A. (Wiceprezes Zarządu) , TUW „TUZ” (Dyrektor Ekonomiczny), Avanssur S. A. Oddział w Polsce (Ekspert ds. Ubezpieczeń).
Jerzy Lenard w TUW „TUW” pracuje od 2012 r. – początkowo na stanowisku Dyrektora Biura Audytu, Dyrektora Biura Finansowo – Księgowego, a od czerwca 2015 r. zasiada w Zarządzie Towarzystwa. W ostatnim czasie nadzorował obszary: dystrybucji ubezpieczeń i współpracy z pośrednikami oraz był odpowiedzialny za promocję, ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne. Aktywnie angażował się również we współpracę Towarzystwa ze środowiskami rolniczymi, samorządowymi i kościelnymi. Od kilku lat jest członkiem Rady Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
– Ponad 30-letnia historia naszego Towarzystwa wskazuje, że kluczem do zbudowania i umacniania jego pozycji na rynku ubezpieczeniowym są ludzie, którzy zaufali idei wzajemności ubezpieczeniowej w szczególności: pracownicy, współpracownicy, partnerzy, pośrednicy ubezpieczeniowi i działacze związani ze związkami wzajemności członkowskiej. Jestem przekonany, że przed nami kolejne lata dobrej współpracy, opartej na wzajemnym wsparciu, zaufaniu i życzliwości, które będą źródłem satysfakcji i dalszego rozwoju naszego Towarzystwa – powiedział Jerzy Lenard
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…