Dla każdego rodzica dziecko jest skarbem i źródłem radości, ale też nieustannej troski o jego bezpieczeństwo. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowej ochronie. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to cenne wsparcie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Dzieci w każdym wieku są bardzo aktywne. Dlatego huśtawki, małpi gaj z miejscami do wspinania czy nauka jazdy na rowerze to nie tylko źródło świetnej zabawy, ale też potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogą skutkować kontuzją, skaleczeniem, zwichnięciem czy złamaniem. Nauka zasad bezpieczeństwa to jedno. Niezwykle istotne jest to, by zadbać o ubezpieczenie dla dzieci dostosowane do wieku, aktywności i trybu życia. Tym bardziej, że już w przedszkolu pojawiają się sportowe zajęcia grupowe, wycieczki, a także zajęcia indywidualne, które rozwijają sprawność i samodzielność dzieci. A z czasem możliwości jest coraz więcej ‒ zielona szkoła, obozy sportowe, harcerskie i rekreacyjne, kolonie, zajęcia i treningi sportowe, rower, hulajnoga, deskorolka, a także samodzielna droga do i ze szkoły. Z pewnością nie da się przewidzieć, co i w którym momencie wydarzy się w życiu młodego człowieka, dlatego warto jak najlepiej zadbać o jego bezpieczeństwo, wykupując ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka.
Jak ubezpieczyć dziecko? Do ubezpieczenia grupowego można zgłosić dziecko w ramach umowy zawieranej przez żłobek, przedszkole czy szkołę. Zazwyczaj tego typu opcje są przedstawiane na początku roku szkolnego. Ale można je też wykupić polisę indywidualnie – u agenta ubezpieczeniowego, przez internet czy za pośrednictwem infolinii. Pamiętajmy o tym, że jeśli dziecko ma więcej zajęć w wolnym czasie, wówczas warto dopasować umowę indywidualnie, tak by odpowiadała realnym potrzebom dziecka i jego rodziców.
Z pewnością ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków to pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel zapewni nam wsparcie finansowe, ułatwi opiekę, leczenie czy rehabilitację, a nawet pomoże w zmniejszeniu zaległości szkolnych. Dostępne na rynku oferty różnią się między sobą warunkami, dlatego zawsze warto dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia czy umowę.
Przykładowo decydując się na zakup ubezpieczenia dziecka w PZU można liczyć na:
Źródło: PZU SA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…