Z pewnością ubezpieczenie zwierząt gospodarskich stanowi istotną rolę w zarządzaniu ryzykiem w prowadzonym chowie zwierząt. Produkty tego typu pozwalają chronić gospodarstwo m.in. przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak zdarzenia losowe, wypadki czy choroby. Jakie możliwości dofinansowania do ubezpieczenia oferuje państwo?
Na rynku znajdziemy różne produkty oferujące ubezpieczenie zwierząt gospodarskich. Są one zróżnicowane m.in. pod względem zakresu ochrony, dzięki czemu umowę można dostosować do specyficznych potrzeb danego gospodarstwa. Standardowo rozróżniamy takie rodzaje ubezpieczeń zwierząt gospodarskich jak:
Dostępne na rynku produkty pozwalają na uzyskanie wsparcia z budżetu państwa. Możliwa jest:
Jak widać, wykupienie ubezpieczenia zwierząt niesie ze sobą wiele korzyści. Szczególnie w obliczu rosnących zagrożeń dla rolnictwa. Do najważniejszych zalet tych produktów należą:
Warto podkreślić, że produkty tego typu stanowią nie tylko formę ochrony majątku, ale również narzędzie zarządzania ryzykiem, które zwiększa stabilność finansową całego gospodarstwa.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” posiada w swojej ofercie ubezpieczenie zwierząt gospodarskich od zdarzeń losowych z możliwością skorzystania z dopłaty do składki ubezpieczeniowej z budżetu państwa. Ochrona może zostać rozszerzona o ryzyko: ognia, eksplozji, porażenia prądem elektrycznym, fali ponaddźwiękowej, katastrofy budowlanej, silnego wiatru, uderzenia pojazdu, upadku drzew i masztów, upadku statku powietrznego oraz zalania. Ubezpieczyciel obejmuje ochroną także zwierzęta od ryzyka padnięcia i uboju z konieczności, których przyczyną są: choroby i wypadki, w tym spowodowane przez zdarzenia losowe, takie jak: powódź, huragan, piorun, lawina, deszcz nawalny, grad, obsunięcie się ziemi, ogień, eksplozja, porażenie prądem. W tym przypadku jest to ubezpieczenie bez wsparcia z budżetu państwa. Towarzystwo posiada również w swojej ofercie ubezpieczenie drobiu w chowie fermowym. Wybierając ochronę ubezpieczeniową prowadzonej produkcji drobiarskiej od ognia i innych zdarzeń losowych, istnieje możliwość jej rozszerzenia o ryzyko upału, przerw w dopływie prądu oraz od ryzyka zakażenia bakteriami salmonelli. W ubezpieczeniu drobiu od zdarzeń losowych, w zakresie zdarzeń ujętych w ustawie, można skorzystać z dopłaty do składki z budżetu państwa. Natomiast wybierając ochronę drobiu od ryzyka salmonelli, hodowca może uzyskać zwrot części zapłaconej składki po złożeniu stosownego wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“
UNIQA wprowadziła zmiany w swoich ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ubezpieczyciel oferuje nowości produktowe i zapewnia jeszcze szerszą…
Przed nami majówka. Dla wielu z nas to dobra okazja do podróży własnym autem. Zwłaszcza,…
Liczba osób oszczędzających na emeryturę z TFI PZU wynosiła w połowie kwietnia ponad milion. Co…
Do wyzwań współczesnej gospodarki śmiało możemy zaliczyć zmiany klimatyczne. Wpływają one zarówno na życie codzienne,…
Pomimo tego, że jazda na rowerze to przyjemna i zdrowa forma aktywności to niestety czasami…
Nowy projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Fundacji Zaczytani.org i Grupy PZU to innowacyjne narzędzie…