Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczając pojazd możemy skorzystać z oferty przedstawionej nam przez leasing lub możemy ubezpieczyć samochód samodzielnie. Jak jednak dobrze ubezpieczyć auto w leasingu, tak by przy tym nie popełnić podstawowych błędów?
Kupując auto w leasingu mamy dwie możliwości ubezpieczenia – możemy skorzystać z oferty ubezpieczenia oferowanej przez leasing lub możemy ubezpieczyć auto samodzielnie. Co istotne, ta druga opcja jest możliwa po otrzymaniu zgody leasingu, a czasami i uiszczeniu stosownej opłaty. Jednak rozwiązanie to mimo wszystko może być tańsze. Wybierając ubezpieczenie powinniśmy zweryfikować to, która z opcji jest dla nas bardziej odpowiednia. Ubezpieczenie z leasingu to niewątpliwie mniejsza ilość formalności i dostępność. Wynika to z tego, że zazwyczaj otrzymujemy najwyżej kilka ofert od ubezpieczalni współpracujących z leasingiem. Z kolei ubezpieczenie samodzielne auta w leasingu daje nam większy wpływ na to co będzie zawarte w umowie, bowiem polisa będzie bardziej dostosowana do tego, co nam jest naprawdę potrzebne. Będzie także oparta na naszych danych, jako klienta towarzystw ubezpieczeniowych.
Decydując się na auto w leasingu zazwyczaj skupiamy się na samych kosztach jego pozyskania, nie zwracając uwagi na to jaki będzie koszt jego ubezpieczenia. A przecież pieniądze wydane na ubezpieczenie, to zawsze dobrze wydane pieniądze. Poprzestanie na najtańszym ubezpieczeniu, niewątpliwie może sprawić, że nie będziemy ubezpieczeni w pełni. Ma to szczególne znaczenie przy polisie Autocasco dla leasingowanego pojazdu. Polisy tego typu w zależności od danego towarzystwa różnią się zakresem ochrony. A jak wiadomo, krótka lista zdarzeń losowych za które odpowiada ubezpieczyciel, powoduje, że niektóre zgłoszone przez nas szkody mogą nie zostać wypłacone i otrzymamy odmowę wypłaty odszkodowania. Droższe warianty ochrony pozwalają na pełną ochronę samochodu. Nie zapominajmy o tym, że koszt takiej umowy jest i tak tylko częścią kosztów, jakie możemy ponieść przy naprawie pojazdu nawet po stłuczce.
Decydując się na samodzielne ubezpieczenie leasingowanego samochodu, warto sprawdzić oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Mogą się one między sobą różnić nie tylko wysokością składki za polisę, ale także zakresem ochrony. Dlaczego tak się dzieje? Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowując dla nas ofertę opierają ją na bardzo wielu czynnikach i kalkulują ją na własnych zasadach. Ogromne znaczenie może mieć nasz staż za kierownicą i dotychczasowa historia polisowa. Istotne jest również to, czy w okresie ostatnich kilku lat zgłaszaliśmy szkody. Ubezpieczyciele będą brali także pod uwagę także to, czy mamy lub mieliśmy u nich podobne polisy w ostatnim czasie. A w przypadku Autocasco znaczenie ma również wartość ubezpieczanego pojazdu.
Źródło: WARTA
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…