Importowane samochody z zagranicy wciąż cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Co ciekawe, na nasz rynek trafiają także pojazdy z USA. O czym pamiętać kupując ubezpieczenie auta z USA i jakie formalności należy spełnić, by poruszać się legalnie po naszych drogach?
Auta importowane z USA zazwyczaj wyróżniają się wysokim standardem wyposażenia i dobrym stanem technicznym. Warto zauważyć, że ich ceny, nawet po uwzględnieniu kosztów importu, często pozostają atrakcyjne. Co należy zrobić, by zarejestrować samochód sprowadzony z USA? W tym celu musimy przedstawić kilka dokumentów, takich jak dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży potwierdzająca zakup pojazdu, dowód zapłaty akcyzy, potwierdzenie uiszczenia opłaty celnej, certyfikat przeglądu technicznego oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Pamiętajmy też, że już po sprowadzeniu auta z USA i jego rejestracji w kraju, konieczne jest także jego ubezpieczenie.
Po zarejestrowaniu samochodu sprowadzonego z USA, należy go niezwłocznie ubezpieczyć. Znalezienie odpowiedniej polisy OC nie jest trudne. Gdzie, więc najlepiej ubezpieczyć auto z USA? Jeśli poszukujemy kompleksowej ochrony warto rozważyć oferty Compensy. By otrzymać propozycję ubezpieczenia wystarczy podać tylko dwa dane: numer rejestracyjny auta oraz datę urodzenia właściciela. Jest to jedna z najszybszych metod kalkulacji OC i AC. Jednak znalezienie dobrowolnego ubezpieczenia AC może być sporym wyzwaniem.
Posiadacze samochodów importowanych ze Stanów Zjednoczonych mogą mieć problem związany z wykupieniem dobrowolnego ubezpieczenia AC. Zazwyczaj trudności te wynikają z historii wypadkowej pojazdu oraz związanej z nią deprecjacji jego wartości. Dlaczego? Niestety wiele samochodów oferowanych na sprzedaż w USA ma za sobą historię wypadków. Czasami są to pojazdy z niewielkimi uszkodzeniami, które w amerykańskich warunkach okazują się nieopłacalne do naprawy. Jednak każda kolizja i związane z nią uszkodzenia naturalnie obniżają wartość rynkową pojazdu. W związku z tym, przy wykupieniu polisy AC na samochód z USA, jego wartość może zostać znacząco zaniżona. Co to dla nas oznacza? W razie szkody możemy otrzymać odszkodowanie, które nie pokryje faktycznych kosztów naprawy. Z tego powodu przed wyborem konkretnej polisy, warto dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez ubezpieczyciela. Zweryfikujmy również to, jakie kryteria są brane pod uwagę przy wycenie pojazdu.
Natomiast, jeśli zakupiony przez nas pojazd był bezwypadkowy bez większych problemów ubezpieczymy samochód w zakresie AC.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…