Importowane samochody z zagranicy wciąż cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Co ciekawe, na nasz rynek trafiają także pojazdy z USA. O czym pamiętać kupując ubezpieczenie auta z USA i jakie formalności należy spełnić, by poruszać się legalnie po naszych drogach?
Auta importowane z USA zazwyczaj wyróżniają się wysokim standardem wyposażenia i dobrym stanem technicznym. Warto zauważyć, że ich ceny, nawet po uwzględnieniu kosztów importu, często pozostają atrakcyjne. Co należy zrobić, by zarejestrować samochód sprowadzony z USA? W tym celu musimy przedstawić kilka dokumentów, takich jak dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży potwierdzająca zakup pojazdu, dowód zapłaty akcyzy, potwierdzenie uiszczenia opłaty celnej, certyfikat przeglądu technicznego oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Pamiętajmy też, że już po sprowadzeniu auta z USA i jego rejestracji w kraju, konieczne jest także jego ubezpieczenie.
Po zarejestrowaniu samochodu sprowadzonego z USA, należy go niezwłocznie ubezpieczyć. Znalezienie odpowiedniej polisy OC nie jest trudne. Gdzie, więc najlepiej ubezpieczyć auto z USA? Jeśli poszukujemy kompleksowej ochrony warto rozważyć oferty Compensy. By otrzymać propozycję ubezpieczenia wystarczy podać tylko dwa dane: numer rejestracyjny auta oraz datę urodzenia właściciela. Jest to jedna z najszybszych metod kalkulacji OC i AC. Jednak znalezienie dobrowolnego ubezpieczenia AC może być sporym wyzwaniem.
Posiadacze samochodów importowanych ze Stanów Zjednoczonych mogą mieć problem związany z wykupieniem dobrowolnego ubezpieczenia AC. Zazwyczaj trudności te wynikają z historii wypadkowej pojazdu oraz związanej z nią deprecjacji jego wartości. Dlaczego? Niestety wiele samochodów oferowanych na sprzedaż w USA ma za sobą historię wypadków. Czasami są to pojazdy z niewielkimi uszkodzeniami, które w amerykańskich warunkach okazują się nieopłacalne do naprawy. Jednak każda kolizja i związane z nią uszkodzenia naturalnie obniżają wartość rynkową pojazdu. W związku z tym, przy wykupieniu polisy AC na samochód z USA, jego wartość może zostać znacząco zaniżona. Co to dla nas oznacza? W razie szkody możemy otrzymać odszkodowanie, które nie pokryje faktycznych kosztów naprawy. Z tego powodu przed wyborem konkretnej polisy, warto dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez ubezpieczyciela. Zweryfikujmy również to, jakie kryteria są brane pod uwagę przy wycenie pojazdu.
Natomiast, jeśli zakupiony przez nas pojazd był bezwypadkowy bez większych problemów ubezpieczymy samochód w zakresie AC.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…