Aktualności

Ubezpieczenie dla kibiców Pjongczang 2018

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018. Kibice z całej Polski liczą na medale i poprawienie wyników z poprzedniej olimpiady. Wielu naszych rodaków wybiera się do Korei Południowej, by osobiście wspierać polskich sportowców. O czym należy pamiętać organizując taki wyjazd? Jak wygląda ubezpieczenie dla kibiców Pjongczang 2018?
 

Duże oczekiwania

 
Kibice z naszego kraju liczą, że polscy sportowcy pobiją rekord medalowy z poprzednich igrzysk w Soczi. Największe oczekiwania dotyczą skoczków narciarskich. Kamil Stoch jak i cała reprezentacja ma się liczyć w walce o medale. Nadzieje wiążemy również z łyżwiarstwem szybkim i biegami narciarskimi.
 

Jak organizatorzy pomogą kibicom?

 
Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 odbędzie się 9 lutego. Z obawy przed ostrymi mrozami organizatorzy zadbają m.in. o koce, płaszcze i ogrzewacze dla kibiców. Agencja AP poinformowała, że:
 
Meteorolodzy przewidują, że w dniu otwarcia igrzysk nad tą częścią Korei powieją lodowate wiatry znad Mandżurii i Syberii, potęgujące uczucia zimna. Dlatego organizatorzy zdecydowali się na zastosowanie poliwęglanowych ścian, które umieszczone zostaną w najwyższych punktach obiektu”
 
Pjongczang to najzimniejsze miejsce na świecie w tej szerokości geograficznej i znajduje się na wysokości 700 m n.p.m. Średnia temperatura w lutym wynosi ok. -6 stopni Celsjusza, a dolna granica wynosi -11.
 

Poradnik Kibica od MSZ

 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało Interaktywny Poradnik Kibica na zimowe igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018. Znajdują się tam informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, środków komunikacji, warunków wjazdu i wszystkie wiadomości dotyczące pobytu w Korei Południowej.
 
MSZ zaznaczyło, że:
 
Poradnik Kibica umożliwia m.in. szybkie połączenie z alarmowymi liniami telefonicznymi oraz sprawne dotarcie do stron internetowych z praktycznymi informacjami na temat bezpieczeństwa, organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, środków komunikacji, warunków wjazdu i pobytu w Republice Korei czy sposobu uzyskania pomocy konsularnej”.
 
W poradniku znajdą się informacje dotyczące m.in.:
 

  • Procedury imigracyjnej
  • Tego co można wwozić i wywozić z Korei
  • Wymiany pieniędzy
  • Kart płatniczych
  • Procedury uruchomienia koreańskiego telefonu
  • Zasad bezpieczeństwa
  • Reguł życia społecznego
  • Kar za posiadanie i handel narkotykami

 
Specjalnie na czas trwania igrzysk zostanie uruchomiony Mobilny Punkt Konsularny, gdzie kibice z Polski będą mogli skorzystać z pomocy informacyjnej. W poradniku znajdzie się także informacja w jakich sytuacjach można skorzystać z pomocy Konsula.
 

Ubezpieczenie dla kibiców Pjongczang 2018

 
Każdy kibic wybierający się do Korei Południowej powinien zadbać o kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia ochronę w razie niespodziewanych zdarzeń. Ile kosztuje taka polisa i co obejmuje? Na ten temat opowiedział Mariusz Lewaszow, ekspert ds. sprzedaży z SuperUbezpieczenia.pl.
 
„Wyjeżdżając za granicę warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne, które może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Brak polisy oznacza często, że za udzieloną pomoc należy zapłacić z własnej kieszeni. Sprawdziliśmy ile kosztuje polisa turystyczna do Korei Południowej”.
 
Do wyliczenia przyjęto następujące dane:
 

  • Dwóch mężczyzn w wieku 29 lat
  • Okres ubezpieczenia: 10.02-17.02.2018 (w tych dniach odbywają się m.in. konkursy skoków narciarskich)
  • Zakres Terytorialny: Świat bez USA, Kanady, Chin i Japonii
  • Pomoc medyczna i koszty leczenia oraz Podróż Assistance- 200 000 zł
  • NNW-30 000 zł
  • Odpowiedzialność Cywilna- 500 000 zł
  • Bagaż-5 000 zł

 
Koszt ubezpieczenia turystycznego na dwie osoby wyniósł 70 zł (składka została obliczona na dzień 1.02.2018 r.).
 
„Oczywiście szczegóły polisy można modyfikować według swoich preferencji i oczekiwań. W wyborze ubezpieczenia pomogą eksperci SuperUbezpieczenia.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde pytanie”- zaznacza Mariusz Lewaszow z SuperUbezpieczenia.pl.
 
Oprócz inwestycji w ubezpieczenie turystyczne trzeba wiedzieć, że MSZ daje możliwość rejestracji w systemie Odyseusz. System pozwala na rejestrację podróży, zlokalizowanie turystów z Polski, a w razie potrzeby pomaga w zorganizowaniu pomocy. Ministerstwo zachęca również do instalacji aplikacji iPolak oraz sprawdzania aktualności i ostrzeżeń na stronie ambasady RP w Seulu oraz śledzenia konta na Facebooku i Twitterze.
 
Źródło: eurosport.interia.pl, polsatsport.pl, tvp.sport.pl, SuperUbezpieczenia.pl

Mateusz

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Mateusz

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

3 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

3 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

4 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

4 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

6 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

6 dni ago