Prowadząc własny salon kosmetyczny, fryzjerski czy studio urody powinniśmy pamiętać o ryzykach związanych z działalnością. Niestety w razie wypadku biznes może sobie nie poradzić sobie z konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń czy roszczeń klientów. Dlatego odpowiednio wcześnie warto rozważyć zakup ubezpieczenia.
Jak wiadomo, zakłady kosmetyczne czy fryzjerskie tak, jak każda inna działalność, są narażone na różnego rodzaju zdarzenia losowe, które mogą prowadzić do poważnych szkód materialnych. Mowa tu o takich sytuacjach jak pożar, zalanie, silny wiatr, przepięcia, uderzenia pioruna itp. Z kolei włamania i kradzieże mogą prowadzić do utraty cennego sprzętu, produktów kosmetycznych, a nawet gotówki. Osoby prowadzące własną działalność narażone są także na uszkodzenia profesjonalnych urządzeń takich jak lasery do depilacji, urządzenia do mikrodermabrazji, suszarki, prostownice, maszynki do strzyżenia itp. Wśród zagrożeń pojawiają się także uszkodzenia ciała klientów wynikłe z błędów podczas wykonywania zabiegów takich jak depilacja laserowa, mikrodermabrazja, czy farbowanie włosów mogą prowadzić do poparzeń, podrażnień skóry, reakcji alergicznych, a nawet trwałych uszkodzeń skóry. Również ryzyko uszkodzenia ciała lub stałego uszczerbku na zdrowiu pracowników stanowi ważne wyzwanie dla właścicieli.
By poradzić sobie z konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń czy roszczeń klientów warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Na przykład WARTA oferuje pakiety ubezpieczeń dostosowane do wielkości prowadzonej działalności, niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność, czy sieć salonów. I tak małe przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na pakiet ubezpieczeń WARTA SMARTBIZNES, który obejmuje również dobrowolne ubezpieczenie OC zawodu na PESEL, obejmujące personel fryzjersko-kosmetyczny, w tym m.in. OC za szkody wynikłe z użytkowania lasera w gabinecie kosmetycznym. Natomiast więksi klienci mogą wybrać pakiet WARTA EKSTRABIZNES PLUS.
Kompleksowa polisa dla salonu urody powinna zawierać także takie ryzyka, jak:
Bezpieczny biznes to także dodatkowe pakiety bezpieczeństwa. Klienci mają np. możliwość wykupienia lub zmniejszenia wysokości franszyz. Z kolei Pakiet Bezpieczeństwa Mienie pozwala na wyrównanie sum ubezpieczenia, błąd w deklaracji miejsca ubezpieczenia, akceptację obniżonego standardu zabezpieczeń czy brak deklaracji przedmiotu ubezpieczenia. Natomiast Pakiet Bezpieczeństwa OC to odpowiedzialność za szkody w zakresie określonym w klauzulach dodatkowych z Załącznika nr 6 OWU Warta EkstraBiznes Plus do limitu łącznego 10 000 zł. Pakiet Bezpieczeństwa NNW zapewnia nadzwyczajne świadczenia w związku z długotrwałą nieobecnością pracownika spowodowaną NW.
Źródło: WARTA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…