Best Doctors: skuteczna ochrona w walce nowotworem
15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Przeprowadzane w tym dniu różnego rodzaju działania i kampanie mają uzmysłowić wszystkim kobietom jak ważna jest profilaktyka. Choroby onkologiczne są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów, warto więc wykupić ubezpieczenie na wypadek nowotworu zapewniając sobie odpowiednie środki finansowe na ewentualną walkę z chorobą.
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi został ustalony przez Unię Europejską w 2008 roku. Jego głównym inicjatorem była Europa Donna, koalicja, której zadaniem było zwiększanie świadomości społeczeństwa w zakresie raka piersi. I tak już od 10 lat w dniu 15 października dziesiątki inicjatyw przypominają kobietom o konieczności przeprowadzania regularnych badań.
Zarówno w telewizji jak i w sieci bardzo wiele słyszy się o różnego rodzaju kampaniach mających nieść pomoc chorym. Różnego rodzaju akcje: zbiórki, koncerty czy zbieranie pieniędzy na specjalnie dedykowanych stronach mają pomóc osobą chorym w walce z nowotworem. Niestety nie zawsze da się uzbierać żądaną kwotę, a czas u ludzi chorych jest kwestią życia lub śmierci. Ok. 10 proc. budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia jest przeznaczane na terapie onkologiczne: leczenie szpitalne, chirurgię, chemioterapię itd. Przeciętnie na jednego chorego wydawana jest suma ok. 10 tys. zł. – to nic w porównaniu z tym, że średni koszt samej chemioterapii wynosi ponad 13 tys. zł. pacjenci sami tez dopłacają z własnej kieszeni, aby dać sobie szanse na zdrowie.
Jeszcze kilka lat temu niewiele TU oferowało polisy „na raka”. Obecny rynek ubezpieczeń stale poszerza wachlarz ofert i w chwili obecnej większość towarzystw posiada ofertę dla osób, które chcą się chronić w przypadku zachorowania na nowotwory. W związku z tym, iż koszty walki z chorobą są olbrzymie (szczególnie dużo kosztuje leczenie za granicą) coraz więcej osób jest zainteresowanych tego rodzaju ubezpieczeniem. Z reguły takie polisy zapewnią wypłatę świadczeń w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego. W podstawowych wariantach tylko kilka rodzajów in situ (nieinwazyjnych) jest uwzględnionych w zakresie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jednak w takich przypadkach wypłata świadczenia będzie niższa niż w przypadku nowotworu złośliwego.
Przede wszystkim zwracamy uwagę na sumę ubezpieczenia. W przypadku zawierania polisy na raka należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaje nowotworów, które obejmuje ochrona ubezpieczeniowa. Warto również zwrócić uwagę na okres karencji, jaki przewidziany jest w umowie. Może bowiem zdarzyć się tak, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się po kilku miesiącach od daty zawarcia umowy.
Jak podkreśla Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń, w przypadku chorób nowotworowych zakład ubezpieczeń, który oferuje dany produkt ubezpieczeniowy – dokonuje indywidualnej oceny ryzyka: „Na pewno sam fakt choroby nowotworowej nie jest przeszkodą w zawarciu umowy ubezpieczenia, natomiast o tym, czy taka ochrona będzie możliwa, na jakich warunkach i za jaką składkę, będzie decydować ocena indywidualna”.
Źródło: www.ubezpieczenienaraka.com
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…