20 marca PZU rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń upraw na wypadek niekorzystnych zjawisk pogodowych. W tym wiosennym sezonie sadownicy oraz pozostali producenci rolni ponownie mogą otrzymać dofinansowanie aż do 65% wysokości składki ubezpieczeniowej.
20 marca PZU wystartował z wiosennym sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw z dopłatą z budżetu państwa. Ubezpieczyciel zaznacza, że tegoroczny limit przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest wystarczający, dzięki czemu każdy zainteresowany ofertą w PZU będzie mógł skorzystać z dopłat do składek.
– W marcu rozpoczynamy sprzedaż ubezpieczeń chroniących uprawy zbóż oraz innych roślin jarych i ozimych. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w ubezpieczeniu PZU Uprawy zwiększyliśmy odpowiedzialność za szkody całkowite dla jabłek i gruszek do 80%, a dla szkód powstałych po 31 maja w pozostałych uprawach (z wyłączeniem warzyw i tytoniu) do 95% wartości plonu. Dodatkowo w przypadku szkody będziemy przyjmować cenę za uszkodzoną uprawę zgodnie z ceną przyjętą w polisie – mówi Paweł Ochmański dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.
Elastyczność produktu PZU Uprawy pozwala na to, by rolnicy samodzielnie wybrali ryzyka, przed którymi chcą chronić swoje uprawy. Oprócz ubezpieczenia pojedynczych ryzyk, np. przymrozków wiosennych czy gradu, oferta uwzględnia również polisy pakietowe, takie jak:
Z dofinansowania przez Skarb Państwa do 65% wysokości składki skorzystać można zarówno w przypadku ubezpieczenia upraw od ryzyk obowiązkowych, dotowanych np. grad czy przymrozki wiosenne jak i od ryzyk dobrowolnych dotowanych np. deszcz nawalny czy huragan.
Należy pamiętać, że producenci rolni otrzymujący dopłaty bezpośrednie muszą ubezpieczyć przynajmniej 50% upraw dotowanych takich jak: zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, ziemniaki, buraki cukrowe, warzywa gruntowe lub rośliny strączkowe, owoce drzew i krzewów owocowych, truskawki, chmiel i tytoń – od przynajmniej jednego ryzyka obowiązkowego np. gradu.
Ale oferta PZU to nie tylko ubezpieczenia dotowane. Ubezpieczyciel przez cały rok oferuje komercyjne ubezpieczenia wszelkich upraw (w tym ziół, roślin ozdobnych w szkółkach, upraw w szklarniach i tunelach foliowych itp.), a także wiele innych ubezpieczeń dla segmentu agro, m.in. dobrowolne i obowiązkowe OC rolników, budynków w gospodarstwach rolnych, sprzętu rolniczego i innego mienia ruchomego, zwierząt, drobiu, słomy lub siana składowanych poza budynkami, ubezpieczenie na życie i zdrowie, a także NNW rolników i ich współmałżonków oraz polisy komunikacyjne.
Warto podkreślić, że w tegorocznym sezonie ubezpieczyciel przygotował promocyjną zniżkę do ubezpieczenia PZU NNW rolnika, z której może skorzystać nie tylko ubezpieczony, ale również ubezpieczający oraz osoby zamieszkałe w gospodarstwie domowym. Z kolei klienci, którzy posiadają w PZU ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, mogą skorzystać z oferty promocyjnej przy ubezpieczeniu zbóż od ryzyka gradu lub przy wykupie Pakietu Wiosna.
Ale to nie wszystkie udogodnienia dla klientów. Elastyczna forma płatności sprawia, że klienci mają możliwość rozłożenia składki na raty bez żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, termin płatności może być przesunięty na czas po żniwach. Oferta uwzględnia także opcję wykupu udziału własnego oraz obniżenie franszyzy integralnej (procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności) – do 8%.
Więcej informacji na temat oferty produktowej PZU można znaleźć na stronie ubezpieczyciela.
Źródło: PZU SA
W przypadku zachorowania na raka ogromne znaczenie ma szybka diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia, które niestety…
Bank Pekao rozbudowuje swoją ofertę dla firm, które szukają możliwości sfinansowania inwestycji w zieloną transformację.…
Analizy SALTUS Ubezpieczenia wskazują, że osoby posiadające prywatne ubezpieczenie zdrowotne korzystają średnio z 12,5 świadczeń…
Ubezpieczenie garażu nie zawsze wydaje się oczywiste. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że na rynku…
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…